Artvin’in Boğaları Bursa Kestel’e Yola Çıktılar

tarafından
192
Artvin’in Boğaları Bursa Kestel’e Yola Çıktılar
Bu haber 291 kez okundu.

Bursa’da 3.Bursa Kestel Alaçam Boğa Güreşleri Hazırlıkları Devam Ediyor

Organizasyonu Mahir Gülseçgin tarafından 19 Eylül 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek olan 3. Bursa Kestel Alaçam Boğa Güreşleri Festivali’nin hazırlıkları devam ediyor. Artvin’in boğaları Bursa Kestel Alaçam’a doğru Artvin Köprübaşı Mevkii’nden yola çıkarken, Bursa’da Artvin rüzgarı esecek.

Artvin’in boğaları Bursa’ya doğru yola çıktılar. Bursa Kestel Alaçam’da bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan boğa güreşlerinin hazırlıkları sürerken, festivalde boy gösterecek olan boğaların sahipleri de boğalarını Bursa’ya doğru götürmeye başladılar. Artvin’den arka arkaya kalkan iki tır Bursa’ya doğru boğaları götürürken, festivalin hazırlıklarında da son aşamaya gelindiği belirtildi. Bu yıl Bursa’da 3’üncü organizasyonunu gerçekleştirecek olan başarılı organizatör Mahir Gülseçgin, organizasyon hazırlıklarında son aşamaya gelindiğini, ikin gün boyunca Kestel Alaçam’da düzenlenecek festivalin ilk gününde konser ve çeşitli aktivitelerin düzenleneceğini ikinci gün ise boğa güreşlerinin düzenleneceğini ifade etti. Bu yıl 20 Eylül 2021 Pazar günü festivalin ikinci gününde gerçekleştirilecek olan boğa güreşlerine Bursa, Artvin, Erzurum, Rize, Muğla, Aydın ve İzmir Kemalpaşa’dan olmak üzere toplam 28 boğanın katılacağını vurgulayan Mahir Gülseçgin, festivali binlerce kişinin takip etmesini beklediklerini hatırlattı. Bursa ve çevresinden binlerce insanın Kestel Alaçam’a akın edeceğini belirten Mahir Gülseçgin, Bursa’da boğaların boy göstereceği festivalin ulusal basında da geniş yankı uyandıracağını ifade etti. Önemli siyasetçi ve bürokratların yanı sıra seçkin konuklarında katılacağı festivale de Artvin ve yöresinden önemli boğa sahiplerinin de boğalarını götürerek festivale renk katacaklarının altını çizen Mahir Gülseçgin, Bursa ve çevresindeki tüm Artvinlileri ve boğa güreşi severleri Bursa Kestel Alaçam’a beklediklerini sözlerine ekledi.

Artvin Boğaları Tırlara Yüklenerek Yola Çıktılar

Bursa Kestel Alaçam’da bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan 3.Bursa Kestel Alaçam Boğa Güreşleri Festivali’nin hazırlıkları sürerken Artvin’deki boğa güreşleri festivallerinde boy göstererek ün salan boğa ve sahipleri de Bursa’ya doğru yola çıktılar. Artvin Köprübaşı’ndan boğalarını tırlara yükleyen boğa sahipleri Bursa’da ve çevresindeki başta Artvinliler olmak üzere boğa güreşi severlere doyumsuz güreşler izlettireceklerini ifade ettiler. Bursa’da 19 Eylül 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek olan güreşler için Bursa’ya hareket etmekte olduklarını ifade eden boğa sahipleri, Artvin’deki arenalarda ün salmış boğalarını Bursa ve çevresindeki boğa güreşi severlerle buluşturacak olmanın heyecanını da yaşadıklarını belirttiler.

Organizasyonu Mahir Gülseçgin tarafından 19 Eylül 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek olan 3.Bursa Kestel Alaçam Boğa Güreşleri Festivali izlemesine doyulamayacak güreşlere sahne olmasının yanı sıra ilimizin tanıtımına da büyük katkı sunması bekleniyor. – 7 MART