Artvin’in 2023 Yılı Mali Bütçe Tasarısı: 280 Milyon TL

tarafından
510
Artvin’in 2023 Yılı Mali Bütçe Tasarısı: 280 Milyon TL
Bu haber 960 kez okundu.

 

Artvin İl Genel Meclisi, 2023 Mali Yılı Bütçe Tasarısı 280milyon TL olarak oy birliğiyle kabul edildi.

Artvin İl Özel İdaresi’nin 2023 yılı bütçesinin görüşüldüğü Kasım ayı oturumlarının son toplantısı İl Genel Meclisi Başkanı Furkan Çakmak başkanlığında toplandı. Toplantıya Artvin Valisi Yılmaz Doruk, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Dereci, İl Genel Meclisi Üyeleri ve Artvin İl Özel İdaresi Birim Müdürleri katılım sağladı.

Artvin İl Özel İdaresinin 2023 Yılı bütçesi 280 milyon TL olarak oy birliğiyle kabul edildi. Geçen yıl milyon 165 milyon TL olan İl Özel İdaresi bütçesi, bu yıl yaklaşık yüzde 60 artarak 280 milyon TL’ye yükseldi.

Kasım ayı içerisinde yoğun bir şekilde devam eden bütçe görüşmelerinin birlik, beraberlik ve hizmet odaklı olarak tamamlandığını kaydeden İl Genel Meclisi Başkanı Furkan Çakmak, “Oy birliği ile kabul edilen 2023 Mali Yılı Bütçe Tasarısı Artvin’imize hayırlı olsun. Öncelikle Kasım ayı içerisinde 2023 Mali Yılı Bütçe Tasarısı çalışmalarına katılım sağlayan tüm il genel meclisi üyelerimize teşekkür ederim. Aynı şekilde sürdürdüğümüz bütçe çalışmalarında, il genel meclisi olarak bizler ile sürekli istişare halinde olan ve yoğun geçen çalışmalarımıza zaman ayıran Valimiz Yılmaz Doruk’a ve her konuda bizlere vermiş oldukları desteklerle bizleri yalnız bırakmayan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Dereciye teşekkürü bir borç biliyorum” İfadelerini kullandı. – 7 MART