ARTVİN’DE JASAT EKİPLERİNDEN FİLM GİBİ OPERASYON

Artvin’de çeşitli hırsızlık olaylarına karıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan 4 kişi tutuklandı.

Arhavi İlçe Jandarma Komutanlığı, Jandarma Suç Araştırma Timi Jandarma Dedektifleri (JASAT)  ve İstihbarat personeli tarafından Arhavi’de 7, Hopa’da 3, Rize’nin Ardeşen ilçesinde 1 olay olmak üzere toplam 11 evden hırsızlık, otodan hırsızlık, konut dokunulmazlık ihlal ve mala zarar verme olayları ile ilgili suçluların yakalanmasına yönelik çalışma başlattı.

-72 kameradan 938 saat görüntü incelendi

Ekipler, söz konusu olayın faillerini yakalamak üzere yaklaşık iki buçuk ay boyunca araştırma ve teknik takip yaptı.

Ekipler, 72 farklı yerel kamera, tünel kamerası, MOBESE ve Plaka Tanıma (PTS) Sisteminden 938 saat görüntü kaydı incelenmesi sonucunda 3 araç ile birlikte hırsızlık suçlarını işlediklerini tespit ettikleri L.Ç. S.Ö. ,A.Z. , G.T ve S.Ö’yü yakalayarak gözaltına aldı.

Jandarmadaki işlemleri tamamlanan zanlılardan L.Ç, S.Ö, G.T ve S.Ö, çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklanarak Arhavi K-1 Tipi Cezaevine gönderildi.

Öte yandan hırsızlık zanlıların ev ve adreslerinde yapılan eş zamanlı aramalarda 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 30 adet av tüfeği fişeği, 2 adet mazot bidonu, 50 metre telefon kablosu, 1 adet demir kesme makası, 1 adet demir levye, 33 parça hurdacılara satmış oldukları bakır kazanlar ve çalınan malzemeler ele geçirildi.

Ele geçirilen malzemelere el konuldu. – 7 MART

Bu haber 8.063 kez okundu.