Artvin’de Eğitim Camiası Depremzedeler İçin Seferber Oldu

tarafından
177
Artvin’de Eğitim Camiası Depremzedeler İçin Seferber Oldu
Bu haber 351 kez okundu.

 

6 Şubat 2023 saat 04.17’de merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7.7 ve aynı gün meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki iki depremde büyük zarar gören 10 ilimiz ve bölgedeki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılama konusunda Millî Eğitim camiası seferber oldu.

08.02.2023 Çarşamba günü İl Millî Eğitim Müdürlüğü Birim Amirleri ile yüz yüze, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile çevrim içi olarak toplantı gerçekleştiren Acar; deprem anından bugüne kadar İl Müdürlüğümüze bağlı birimlerce ve bölgeye giden gönüllü öğretmenlerden aldığı bilgilere göre değerlendirmelerde bulunarak bugünden itibaren bölgeye gidecek yardımların daha kolay toplanabilmesi için okullarımızın yardım kabul merkezleri olacağını açıkladı.

İdareci ve öğretmenlerin velilere yardımların kabulü konusunda yardımcı olacaklarını açıklayan Acar; deprem bölgesine yardım edecek velilerimizin yardımlarını, il ve ilçelerde ikametlerine en yakın okula teslim edebileceklerini belirtti.

Acar, okullarda toplanan yardımların Valilik ve Kaymakamlıkların yardım toplama merkezlerine ulaştırılacağını ve oradan da hızlıca deprem bölgesine erişiminin sağlanacağını ifade etti. – İl Milli Eğitim Müdürlüğü