ARTVİN’DE 10 KASIM ANMA TÖRENİ

tarafından
137
ARTVİN’DE 10 KASIM ANMA TÖRENİ
Bu haber 177 kez okundu.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü kapsamında düzenlenen programlar, Valilik binamız önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı.

Saat 09:05’i gösterdiğinde çalınan sirenlerle Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulması akabinde İstiklal Marşı’mızın okunması ile bayrağımız yarıya indirildi.

Valimiz Yılmaz DORUK, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yılı nedeniyle düzenlenen anma törenine katıldı.

Ahmet Hamdi TANPINAR Kültür Merkezi’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili hazırlanan video gösterimi, şiirler ve Atatürk’ün sevdiği şarkıların okunmasıyla devam etti.

Vali Yılmaz DORUK’un 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

“Bin yıllık vatanımız Anadolu’yu işgal etmek suretiyle aziz milletimizi esaret altına almak isteyenlere karşı istiklal mücadelesini başlatan ve bu destansı mücadeleyi zafere taşıyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, en önemli değerlerimizden biridir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ezelden beri hür ve onurlu yaşamaktan asla taviz vermeyen milletimizi istiklal mücadelesinde birleştirmiş ve bu mücadeleyi zafere taşıyarak son devletimiz olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.

Atatürk’e ve Cumhuriyetimize yapılacak en büyük katkı, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma yolunda birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde durmadan çalışmaktır.

Aziz şehitlerimizin kanları ve gazilerimizin fedakarlıklarıyla kurulan; Gazi’nin “En büyük eserim” dediği Cumhuriyetimize sahip çıkmak hepimizin müşterek vazifesi, onu ilelebet payidar kılmak en öncelikli görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 83. sene-i devriyesinde saygıyla ve rahmetle yâd ediyorum.

DORUK, program sonunda şiir okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediye vererek birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. – BÜLENT ATASERT