Artvin Valisi Ünsal Türkiye Boğa Güreşleri Şampiyonluğunu İzledi

tarafından
109
Artvin Valisi Ünsal Türkiye Boğa Güreşleri Şampiyonluğunu İzledi
Bu haber 213 kez okundu.

Artvin’e yeni atanan Vali Cengiz Ünsal Türkiye Boğa Güreşleri Şampiyonluğunu İzledi.

Artvin’e yeni atanan ve cuma günü görevine başlayan Vali Cengiz Ünsal, Kafkasör Arena’da bu yıl 7’ncisi düzenlenen Boğa Güreşleri Türkiye Şampiyonasına katılarak, şampiyonada 1. ve 2. olan boğa sahiplerine ödüllerini verdi.

Artvin Valisi Cengiz Ünsal, 7. Boğa Güreşleri Türkiye Şampiyonası izledi. Şampiyonanın ikinci gününde boğa güreşlerini izlemeye gelen Vali Ünsal, ilk defa canlı boğa güreşi izlediğini ifade etti. Birinci ve ikinci olan boğa sahibini kutlayan Vali Ünsal, boğa sahiplerine ödüllerini takdim etti.

Şampiyonada birinci ve ikinci olan boğa sahibine ödüllerini veren Vali Ünsal, burada konuşma yaptı.

Böyle kadim bir kültürün yaşatılmasının çok kıymetli olduğunu düşündüğünü belirten Vali Ünsal, ilk defa canlı boğa güreşi izledi.

Vali Ünsal, güreşleri izlemeye her yaştan vatandaşın gelmiş olmasının dikkatini çektiğini ifade ederek şunları söyledi, “Ben ilk defa canlı boğa güreşi izledim. Benim özellikle dikkatimi çeken; gençlerimizin ve çocuklarımızın, genç kızlarımızın gelip bu yarışları izlemeleri, bu tarz etkinliklerin birlik ve beraberliği pekişmesine ciddi katkılar sunduğuna değinen Vali Ünsal, “Bizim en büyük gücümüz birlik ve beraberliğimiz. Biz bir ve beraber olduğumuz sürece aşamayacağımız hiçbir güçlük yoktur. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” dedi.

Artvin’de cuma günü göreve başladığını ifade eden Vali Ünsal, görevinin hem kendilerine hem de Artvinlilere hayırlı uğurlu olmasını diledi. Ünsal, “Rabbim hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin” dedi.

Şampiyonada birinci olan boğa sahibini tebrik eden Vali Ünsal,  ikinci olan boğa sahibine de “İkinci oldun diye üzülme inşallah önümüzdeki güreşlerde de birinci olursunuz” diyerek şunları ekledi;

“Ben katılan tüm boğa sahibi kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Aynı zamanda sponsor olan kardeşlerimizi de kutluyorum. Sunucumuzu da ayrıca bir kutluyorum. Çok güzel maniler okuyor. Tekrar hepinize hayırlı akşamlar diliyorum, sağ olun, var olun” dedi. – Tahsin Atasert