Artvin Valisi Doruk, Yeni Kaymakamlar ile Görüştü

tarafından
529
Artvin Valisi Doruk, Yeni Kaymakamlar ile Görüştü
Bu haber 996 kez okundu.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Kemalpaşa, Arhavi, Borçka ve Murgul İlçelerine Atanan Yeni Atanan Kaymakamları Makamında Kabul Etti

Resmi Gazete’de yayınlanan son Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Arhavi Kaymakamlığı görevine atanan Burak Çimşir, Kemalpaşa Kaymakamlığı görevine atanan Mesut Coşkun, Borçka Kaymakam Vekili olarak göreve başlayan Hakan Contarlı, Murgul Kaymakam Vekili olarak göreve başlayan Yunus Tekçe’yi makamında kabul eden Vali Doruk, Kaymakamlara yeni görevlerinde başarılar diledi.

Kemalpaşa Kaymakamı Mesut Coşkun Kimdir?

1993 yılında Kırıkkale’nin Balışeyh ilçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini memleketi Kırıkkale’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden 2016 yılında mezun oldu.  2018 yılında T.C İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 107. Dönem Mülki İdare Amiri olarak Kaymakamlık mesleğine intisap etti. Çanakkale Valiliği Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Ağrı- Doğubayazıt ve Trabzon- Beşikdüzü ilçelerinde kaymakam refikliği stajı yaptı. Afyonkarahisar-Dazkırı ve Burdur-Karamanlı ilçelerinde kaymakam vekilliği stajı yaptı. İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığınca düzenlenen 107.Dönem Kaymakamlık kursunu Üstün Başarı derecesi ile tamamladı. İçişleri Bakanlığının 23.06.2021 tarihli Atama Onayı ile İhsangazi Kaymakam V. olarak atanan Coşkun 19.08.2021 tarih 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile asaleten İhsangazi Kaymakamı olarak atandı. Coşkun, Resmi Gazete’de yayınlanan son Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Kemalpaşa Kaymakamlığına atandı.

Arhavi Kaymakamı Burak Çimşir Kimdir*

21 Ocak 1992 tarihinde Ankara’da doğmuş olup aslen Trabzonludur. İlköğrenimini Keçiören Mehmet Akif İlköğretim Okulu’nda, liseyi Keçiören Kalaba Lisesi’nde tamamladı. Lisans eğitimini ise Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde 2015 yılında yüksek onur derecesiyle tamamladı. Aynı üniversitede 2016 yılında İktisat bölümünde yan dal programını bitirdi.

Mesleki Kariyeri: Çanakkale İl Göç İdaresi’nde Mayıs 2017’de İl Göç Uzman Yardımcısı olarak başladı. Temmuz 2017’de Trabzon Valiliği Kaymakam Adayı olarak mesleğe giriş yaptı. Trabzon’da il stajını tamamladıktan sonra sırasıyla Ardahan-Göle ve Konya-Seydişehir ilçelerinde kaymakam refikliği stajını yaptı. Teftiş stajını ise Ankara’da Mülkiye Başmüfettişi refakatinde tamamladı. Aydın ili Karpuzlu ilçesinde kaymakam vekilliği görevinde bulundu. İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen dil kursundan sonra yurt dışı stajı kapsamında gönderildiği İngiltere’de 8 ay süre ile Manchester Metropolitan University’de yabancı dil eğitimi aldı. Yurt dışı stajının bir bölümünde büyükelçilik ve başkonsolosluk stajlarını tamamladı. İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün 25.10.2019 tarihli onayı ile Eskişehir ili İnönü Kaymakamlığına atandı. İçişleri Bakanlığının 04.09.2020 tarihli yazısı ile Bayburt Valiliğinde Vali Yardımcısı olarak görevlendirildi. 19.08.2021 tarih ve 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Tekman Kaymakamlığına atandı. 11.08.2022 tarih ve 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Arhavi Kaymakamı görevine atandı.

Borçka Kaymakamı Hakan Contarlı Kimdir?

1991 Osmaniye doğumludur. İlk ve orta eğitimini Osmaniye/Kadirli’ de, lise eğitimini Adana Fen Lisesinde tamamladı. İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu.

Kaymakam adaylığı süresinde daha önce Kırıkkale İl Merkez Stajı, Nevşehir-Ürgüp ve İzmir-Kemalpaşa Kaymakam Refikliği Stajı görevlerinde bulunmuştur.

İçişleri Bakanlığının 12.08.2022 tarihli Onayları ile ilçemiz Kaymakam V. olarak görevlendirilmiştir.

Murgul Kaymakamı Yunus Tekçe Kimdir?

1992 yılında Kars’ın Sarıkamış ilçesinde doğdu. İlköğretimini Sarıkamış’ta, lise eğitimini Aydın’ın Nazilli ilçesinde tamamladı. 2014 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde lisans eğitimini, 2018 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde lisansüstü eğitimini tamamladı.

2021 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 110. Dönem Aydın Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. İl Merkez Stajını Aydın’da, Kaymakam Refikliği stajını Trabzon/Maçka ve Bilecik/Bozüyük ilçelerinde tamamladı.

            İçişleri Bakanlığı’nın 12.08.2022 tarihli 33517 sayılı onayı ile Murgul Kaymakam Vekili olarak görevlendirilmiştir. Kaymakam Yunus Tekçe 22.08.2022 tarihinde ilçemizde ki görevine başlamış olup, evlidir. – G.Ö.