Artvin TSO Belediye Başkanlarını Ziyaret Etti

tarafından
30
Artvin TSO Belediye Başkanlarını Ziyaret Etti
Bu haber 56 kez okundu.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Meclis Başkanı irfan Yıldırım ve meclis üyeleri yeni belediye başkanlarını ziyaret ettiler.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı  Seçkin Kurt ve Yönetim Kurulu üyeleri, göreve geldiği günden itibaren istişareye oldukça önem veriyor. Bu kapsamda 31 Mart 2024 yerel seçimlerden sonra, Artvin merkez ve ilçelerinde görevlerine başlayan Belediye Başkanları ziyaret edildi.

Artvin Merkez Belediye Başkanı Bilgehan Erdem, Yusufeli Belediye Başkanı Barış Demirci, Arhavi Belediye Başkanı Turgay Ataselim,  Hopa Belediye Başkanı Utku Cihan, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Murgul Belediye Başkanı Mehmet Yıldırım, Şavşat Belediye Başkanı Durmuş Aydın, Ardanuç Belediye Başkanı Emrah Yılmaz, , Kemalpaşa Belediye Başkanı Erhan  Yılmaz ziyaret edilerek başarılar dilendi.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası olarak belediyelerle işbirliği ve ekonomik gelişim konularında görüşmeler yapıldı.

Başkan Kurt ziyaretlerle ilgili yaptığı açıklamada, “Belediyelerimiz  iş dünyası ile yerel yönetim arasındaki işbirliğini artırmak ve yerel ekonominin gelişimine katkıda bulunmak için önemlidir. Bu ziyaret sırasında genellikle iş ortamının iyileştirilmesi, altyapı projeleri, işletmelerin ihtiyaçları ve yerel ekonomik büyüme stratejileri gibi konular görüşüldü.  Bu görüşmeler, yerel işletmelerin ve topluluğun çıkarlarını temsil etmek ve yerel yönetimin politikalarını etkilemek için oldukça önemsiyoruz.

KOBİ’lerimizin büyüyecekleri ve devamlarını sürdürecekleri ortamlar oluşturmak. Sorunların daha kolay çözülmesi için köprü oluşturmak.  Bölgesel kalkınmada Artvin’in hak etmesi noktasında, Sayın Valimiz,  Belediye Başkanlarımız,  siyasilerimiz,  ve STK’larımızda halkımızın daha refahı yüksel yaşam alanı oluştura bileceği görüştük” dedi.

Seçilerek görevlerine başlayan Belediye Başkanlarımıza tekrardan hayırlı uğurlu olmasını dileyerek başaralı bir dönem diliyorum ifadelerine kulandı. – ARTSO