Artvin Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Müşterek Oda Toplantısı Yapıldı

tarafından
23
Artvin Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Müşterek Oda Toplantısı Yapıldı
Bu haber 42 kez okundu.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Artvin İli Müşterek Oda Toplantısı 23 Ocak Salı günü saat 11.00’de yapıldı.

“Turizm alanında biraz daha atak yapmalıyız”

Ocak 2024 ayı Müşterek Oda Toplantısı’nda açılış konuşmasını yapan Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, “Müşterek yaptığımız bu il toplantılarının Artvin ayağındayız. Artvin’de yaşamanın zorluğu olduğu gibi böyle güzel tarafları da var. Nerede otursan önüne bir manzara geliyor. En güzel tarafı da manzaranın öznesi baş aktörü hep Ata’mız. Ülkemizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e bakmayan alanı yok Artvin’in. Nerede oturursanız oturun objemiz o. Demek ki turizm alanında biraz daha atak yapmalıyız.” dedi.

Kurt, “Amacımız tüm Artvin’deki üyelerimizin çalışma alanlarını biraz daha rahatlatabilmek onların önünü daha rahat açabilmek zaten görevimiz gereği bu yüzden buradayız. Bu noktada da onlarla kurum, siyaset bütün erkler arasında sağlam köprüler oluşturup yasal çerçeveler dahilinde üyelerimizin lehine karar verme noktalarında birleştirebilmek bütün kamuoyu, siyasiler gibi bu noktada lobi oluşturmak. Umarım toplantımız bütün toplantılar gibi onların önünün açılması, ilimizde değerli katmanlar yaratılması noktasında sonuca varır, önemli bir toplantı olur.” şeklinde konuştu.

“Hepsini değerlendireceğiz”

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Demircioğlu burada yaptığı konuşmasında, “Müşterek toplantımızın 4’üncü ayağını merkezimizde yapıyoruz. Yaptığımız çalışmalar var. Devam eden çalışmalar da var. Sohbet içerisinde madde madde hepsini değerlendireceğiz” dedi.

“Gelişme olup olmadığını değerlendireceğiz”

Borçka Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Merttürk, “Odalar arasında yapmış olduğumuz Artvin’deki müşterek toplantımız yılda dört sefer yapmak kaydı ile Artvin’deki hem ticari hem siyasi sorunlarımız ile ilgili alacak olduğumuz kararlar hayırlara vesile olur. Daha önce görüştüğümüz kararlarda da bir gelişme olup olmadığını değerlendireceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Gündeme getireceğiz”

Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atif Kesim, “En son Borçka’da yapmış olduğumuz toplantıda bazı gündem maddeleri vardı. Onları gündeme getireceğiz” dedi.

Artvin İli Müşterek Oda Toplantısı Gündem Maddeleri:

1- Oda başkanlarının açılış konuşmaları

2- 26/09/2023 tarihinde Borçka TSO’da yapılan müşterek oda toplantısında alınan kararların değerlendirilmesi

3- Muratlı Sınır Kapısının açılmasının görüşülmesi

4- Artvin’in yatırım teşvik bölgesi konumunun görüşülmesi

5- Artvin – Borçka – Cankurtaran ve Artvin – Şavşat arası yolun görüşülmesi

6- Tıbbi Aromatik Bitkiler OSB kurulmasının görüşülmesi

7- Dilek ve temenniler

Önemli gündem maddelerinin yer aldığı toplantıya Arhavi, Borçka, Hopa Ticaret ve Sanayi Odaları ve Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. – ARTSO