ARTVİN T.S.O’DAN HAMSİ ŞÖLENİ

tarafından
585
ARTVİN T.S.O’DAN HAMSİ ŞÖLENİ
Bu haber 1.154 kez okundu.

            Artvin Ticaret ve Sanayi Odasından Atabari Kayak Merkezinde Hamsi Şöleni

Artvin’e bağlı Mersivan Dağı’ndaki 2 bin rakımlı Atabari Kayak Merkezi’nde düzenlenen “Hamsi Şöleni” renkli görüntülere sahne oldu.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın kentin kış turizmindeki en önemli destinasyon merkezlerinden biri olan Atabari Kayak Merkezi’nin tanıtımını yaparak farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği etkinlikte yaklaşık 500 kilogram hamsi pişirilerek vatandaşlara ikram edildi.

Kayak Merkezi sezonunun açılmasıyla yoğun ilgi gören Atabari Kayak Merkezi, geçtiğimiz hafta sonu kayak, müzik ve hamsi şöleniyle doyasıya eğlenildi. Gerçekleştirilen Hamsi Şenliğinde Artvin Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 500 kilo hamsi ikram edildi. Hafta sonu tatilini değerlendirmek için kayak merkezine gelen vatandaşlar kayak yapıp kar üstünde horon teperek eğlenirken bir taraftan da ikram edilen hamsilerin tadına bakarak doğayla iç içe karın ve doğanın tadını çıkardı.

Etkinliğe katılan Artvin Vali Yardımcısı Onur Özaydın, hafta sonu olması nedeniyle vatandaşların kayak merkezine gelerek burada karın ve doğanın keyfini çıkardığını kaydetti.

Sadece Artvin’den değil çevre illerden gelen çok sayıda vatandaşında burada kayak yaparak eğlendiğini dile getiren Vali Yardımcısı Özaydın, “Bugünde güzel bir etkinliğimiz var. Burada hamsi şenliğini yapıyoruz. Vatandaşlarımızın ilgisi yoğun. Artvin bir turizm cenneti. Özellikle doğa turizmi olarak özel bir yer. Atabari Kayak Merkezi de bunu tamamlayan öğelerden biri. Kayak merkezimiz kış sporu tutkunlarının istediği tüm imkan ve olanaklara sahip. Sadece ikimiz için değil ülkemiz içinde önemli bir turizm merkezi” diye düşüncelerini beyan etti.

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, hamsi şenliğiyle vatandaşların burada eğlenceli zaman geçirdiğini söyledi.

Kayak merkezinin Artvin için önemli bir turizm merkezi olduğunu vurgulayan Kurt, “Göğe komşu topraklar Artvin’de kayak merkezine yaklaşık 40 dakika süren 18 kilometrelik bir yolculuk sonrası çıkıyoruz. Buradaki kar kalitesi müthiş. Hem acemiler için hem de profesyoneller için uygun bir pist. Zirvede doğa müthiş görüntüler sunuyor. Yüzde 95 kayın ve çam ağaçlarıyla kaplı, müthiş seyir zevki veren bir yer” dedi.

Merkezde kayak yapan Nilay Yıldırım da her kış buraya gelerek doğanın ve karın tadını çıkardığını belirterek “Kayak, kızak, snowboard, teleferik gibi zaman geçireceğimiz alternatifler var. Buradaki birlik beraberlik doğa çok güzel. Herkesin buradaki güzelliği görmesini isterim” şeklinde konuştu.

Yıldırım, merkezde sadece kayak yapmadıklarını dile getirerek, “Burada arkadaşlarımızla diğer insanlarla beraber horon oynadık. Horon olmazsa olmazımız. Kar üzerinde horon oynamak ayrı bir zevkli. Burada hamsi şenliğimde vardı. Tadı çok güzeldi emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kayak merkezinde eğlenen vatandaşlardan İrem Öksüz de Artvinli olmasına uzun süredir kayak merkezine gelmediğini ifade ederek, “Bugün bayağı eğlendik. Kayak yaptık. Aynı zamanda hamsi festivaline de denk geldik. Hamsi yedik. Şimdi teleferiğe bineceğiz. Her şey çok güzel” diye konuştu. – BÜLENT ATASERT