Artvin Sosyal Bilimler Lisesi 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Okul Aile Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

tarafından
200
Artvin Sosyal Bilimler Lisesi 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Okul Aile Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
Bu haber 180 kez okundu.

Artvin Sosyal Bilimler Lisesi 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Okul Aile Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısı okulun toplantı salonunda yapıldı.

Pandemi sebebiyle maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak yapılan toplantı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Okul Aile Birliği Başkanı İrfan Yıldırım, burada yaptığı açılış konuşmasında, 3 yıl yıldır büyük bir onur ve gururla yürüttüğü görevini velisi bulunduğu kızının okuldan mezun olması nedeniyle bıraktığını söyledi.

-Yıldırım, “Artvin bir eğitim kenti olma yolunda emin adımlarla yürüyor”

Yıldırım, Artvin’in bir eğitim kenti olma yolunda emin adımlarla ilerlemesinde emeği geçen başta eğitimciler olmak üzere emeği bulunan herkese teşekkür etti.

Okul Müdürü Bülent Süner ise okul aile birliği başkanı Yıldırım ile yönetim kurulu üyelerine okula verdikleri her türlü katkılarından dolayı teşekkür etti.

-Üniversiteye yerleşmede %  50 başarı sağlandı

Üniversite sınavlarına geçen yıl 109 öğrencisinin girdiğini belirten Okul Müdürü Bülent Süner, “Sınava giren 109 öğrencimizin tamamı Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavı barajını geçmiş olup Alan Yeterlik Testi (AYT) sınavında ise öğrencilerimizin 53’ü 4 yıllık, 2’si ise 2 yıllık fakültelere yerleşmiştir. Üniversitelere yerleşme başarımız ise % 50’dir. Tercih yapan öğrencilerimizin % 75’i üniversiteye yerleşmiştir. Bu başarımız geçen yıllarda % 56 civarında idi. Gönlümüzden geçen sınava giren öğrencilerimiz ilk yıllarında bir üniversiteye yerleşmeleridir. Okulumuzun bu başarısında büyük emeği ve özverili çalışmaları bulunan başta değerli öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyor ve hepsine ayrı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. “diye konuştu.

16 dersliğe sahip olan okulda 260 kişi kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurt binasının bulunduğunu ifade eden Süner, “Okulumuzda toplam 301 öğrenci bulunmaktadır. Öğrencilerimizin toplamının % 77’si yatılı öğrencidir. Kadrolu öğretmen sayımız 21, görevlendirme yoluyla çalışan öğretmen sayımız 4, idareci sayımız 4 olmak üzere toplam 29 öğretmenimiz görev yapmaktadır. Yardımcı hizmetler kadrosunda ise 15 personelimiz bulunmaktadır.” dedi.

Konuşmaların ardından okul aile birliği toplantısı gündem maddeleri görüşülmesiyle devam etti.

-Yeni başkan Dilek Alkan oldu

Toplantının sonunda 2021-2022 eğitim öğretim yılı Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu seçimine geçildi.

Aday Üye Listesi oylamaya katılımcıların oylarına sunuldu.

Oy birliği ile kabul edilen seçimde Okul Aile Birliği Başkanlığına Dilek Alkan seçildi. Yönetim kurulu asıl üyeliğine ise Bayram Sarayoğlu, Semra Tahmaz, Leyla Koçak ile Azize Çertmek seçildi. Yedek üyeler ise Semiha Leventoğlu, Filiz Gül, Deniz Gültekin, Nagihan Durmuş, Bülent Kaya.

Denetleme Kurulu Üyeleri ise Emine Uğural, Bedia Aktaş, Lali İrmiş Birgün Akyüz’den oluştu.  

Toplantı dilek ve temennilerin görüşülmesinin ardından sona erdi.  – 7 MART