Artvin Milletvekili Çelik, Güreşen Köprü Çalışmaları Hakkında Bilgi Verdi

tarafından
80
Artvin Milletvekili Çelik, Güreşen Köprü Çalışmaları Hakkında Bilgi Verdi
Bu haber 158 kez okundu.

 

AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, Güreşen Köprüsü çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, Borçka ilçesine bağlı Zedoban – Güreşen Köyünde yapılan Güreşen Köprüsü projesinin durmasının söz konusu olmadığını belirtti.

Pandemi ve deprem öncesinde planlanan bir proje olduğunu belirten Çelik, ödemeler noktasında kısıtlama olacağını kesinti yaşanmayacağını aktardı.

Güreşen Köprüsünün 360 metre açıklıkta yapıldığını ifade ederek köprünün son durumu hakkında  bilgi veren Faruk Çelik, “Artvin’in geleceği ile ilgili yapılması gereken adımlar nelerdir. Yatırımlar anlamında, istihdamı da içeren yatırımlar anlamında neler yaptığımız önemlidir. Güreşen Köprüsü bunlardan bir tanesidir. Güreşen Köprüsü pandemi öncesi deprem öncesi planlanan son derece orijinal bir proje köprüsü. Küresel ekonomide ki sarsıntılar bölgede ki sarsıntılar ve beklentilerin değişmesi de ister istemez Türkiye’de ki temel yatırımları etkileyecek noktalara geldi. Güreşen Köprüsü ile ilgili Ulaştırma Bakanımız ile görüştüm ama Güreşen Köprüsü ile ilgili anlaştığımız konuyu şöyle ifade edeyim; Güreşen Köprüsü durmayacak, kule yükselmeye başlıyor. Yükselecek kulenin alt betonu döküldü çünkü. Köprü alanını da ben ziyaret ettim o yüzden projenin durması söz konusu değil. Ama normal şartlarda vatandaşlara derdim ki haziran ayında bu köprüyü size açıyorum derdim. Ama şimdi ödemeler konusunda kısıtlama olacak ama kesinti olmayacak. Kesin durduralım diye bir yaklaşım olmayacak devam edecek ama hız konusunda istediğimiz gibi olmayabilir. Bunu da normal karşılamalarını istiyorum çünkü 360 metre açıklıktaki bir köprüden bahsediyoruz. Kimse endişe etmesin” diye ifadelerde bulundu.  – Tahsin Atasert