Artvin KTİM, Gürcistan’da turizm fuarına katılacak

tarafından
15
Artvin KTİM, Gürcistan’da turizm fuarına katılacak
Bu haber 29 kez okundu.

Artvin Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Gürcistan’ın Batum şehrinde yapılacak olan turizm fuarına katılacak.

Uluslararası etkinlik ve fuar şirketi Expo Batumi tarafından Gürcistan’ın Batum kentinde bu yıl 15’incisi düzenlenen Turizm ve Otel Ekipmanları Fuarında Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü stant açacak.

Turizmin gelişmesini teşvik etmek, yenilikler ve yeni teknoloji hakkında bilgi alışverişinde bulunmak ve işbirliklerini derinleştirmek amacıyla düzenlenen fuar, 10-11-12 Mayıs’ta Sheraton Otelde gerçekleştirilecek.

Fuara, seyahat acenteleri, otel ekipmanı tedarikçileri, oteller ve restoranlar, turizm müdürlükleri ve dernekleri gibi turizm odaklı kurum ve kuruluşlar katılacak.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Yunus Emre Aytekin fuarla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye’den Artvin ve Rize’nin katılacağını söyledi.

Fuara her yıl katıldıklarını kaydeden Aytekin, “Batum ile komşu şehir olmamız dolayısıyla yıllardır Artvin Valiliği olarak biz de Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak orada ilimizi temsil ettik. Bizden başka Türkiye’den Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü katılacak. Ülkemizin tüm değerlerinin de tanıtılması hususunda, bakanlığımıza bağlı Turizm Geliştirme Ajansının(TGA) da büyük bir standa olacak. Türkiye’den Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Nadir Alpaslan katılım sağlayacak ve yine çevre şehirdeki illerin valileri veya vali yardımcıları programa katılım sağlayacak.” dedi.

Fuarda 4 personel ile Artvin’i tanıtan görsel ve materyallerle stant açacaklarını aktaran Aytekin, “Artvin Marka Ürünleri ile de katılacağız. Ziyaretçilere turizm potansiyelimizi tanıtıp kendi markamızla beraber belki bir satışın da gerçekleşeceğimiz bir stant kurmayı planlıyoruz. Götüreceğimiz ürünleri belirledik. Yerimiz hemen ana girişte olacak 12 metrekarelik bir stant. Fuara katılacak olan kişileri standımızda ağırlamaktan mutluluk duyarız.” diye konuştu.

Fuarı düzenleyen Osman Çalışkan’ın Artvin’in de stant açması için girişimleri olduğunu aktaran Aytekin, “Osman Bey, Osmanlı-Rus savaşı sonrası Türkiye’ye gelen Gürcülerden, kendisi Ordulu o bölgede yaşıyor. Osman Bey, Artvin’in kendisi için de bölge için de çok önemli olduğunu dile getirdi. Biz de buna istinaden tüm imkanlarımızı seferber ederek orada bulunacağız.” ifadelerini kullandı. – Tahsin Atasert