Artvin İl Genel Meclisi, Ocak ayının 3. toplantısını gerçekleştirdi

tarafından
30
Artvin İl Genel Meclisi, Ocak ayının 3. toplantısını gerçekleştirdi
Bu haber 59 kez okundu.

İl Genel Meclisi Ocak ayı 5’inci dönem 5’inci birleşimi bugün yapılan toplantı ile devam etti.

İl Genel Meclisi toplantı salonunda yapılan oturum, yoklamanın ardından gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti.

Toplantıda İl Özel İdaresinde çalıştırılan sözleşmeli 6 personelin maaşlarına yapılacak olan zam görüşüldü.

“5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 36. maddesi hükümleri uyarınca İl Özel İdaresinde tam zamanlı çalıştırılan 6 adet personelin 2024 yılı ücretinin belirlenmesi.” gündem maddesi uyarınca sözleşmeli olarak çalışan avukat, mühendis ve iç mimar maaşları 25 ila 22 bin 500 liraya çıkarıldı.

Meclis Denetim Kurulu üyeleri seçildi

Toplantıda, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 17. maddesi hükümleri uyarınca denetim komisyonu oluşturulması ve denetim komisyonuna görevlendirilecek uzman kişiye ödenecek ücretin belirlenmesi görüşüldü.

Yapılan gizli oylama ile AK Parti gurubundan Furkan Çakmak, Hikmet Hallaç ve Ahmet Külük; CHP gurubundan ise Selma Kekeva ve Hakan Makar Denetim Komisyonu üyesi olarak seçildi.

Mecliste görüşülen diğer gündem maddeleri şöyle:

“GSM ruhsatı olmadan faaliyet gösteren işyerlerine uygulanacak olan idari para cezalarına ilişkin, İl Genel Meclisimizin 03.09.2020 tarih ve 72 sayılı kararına Rize İdare Mahkemesine açılan 2023/311 sayılı iptal kararının görüşülmesi.

Artvin ili Borçka ilçesine bağlı Alaca Köyü Merkez, Orhanlı ve Işıklı bağlılarının birleşerek, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 7267 sayılı kanunla değişik 2/d maddesi hükümleri uyarınca “Ataköy Köyü” ismiyle müstakil bir köy haline getirilmesi ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporunun görüşülmesi.

Artvin ili Borçka ilçesine bağlı Karşıköy Köyü Tektaş, Gürgenli, Kutliyet, Zegan ve Sanistle bağlılarının birleşerek, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 7267 sayılı kanunla değişik 2/d maddesi hükümleri uyarınca “Tektaş Köyü” ismiyle müstakil bir köy haline getirilmesi ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporunun görüşülmesi.

Artvin ili Borçka ilçesine bağlı Güreşen Köyü Boyalı ve Kesiktaş bağlılarının birleşerek, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 7267 sayılı kanunla değişik 2/d maddesi hükümleri uyarınca “Boyalı Köyü” ismiyle müstakil bir köy haline getirilmesi ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporunun görüşülmesi.

Artvin ili Yusufeli ilçesi sınırları içerisinde doğal elektrik üretim ticaret sanayi anonim şirketi tarafından yapımı planlanan “Çağlar Regülatörü ve HES” projesine ait hazırlanan uygulama imar planı ile nazım imar planının, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10/c. maddesi hükümleri uyarınca onaylanması” maddeleri görüşüldü. – Tahsin Atasert