Artvin İl Genel Meclisi Encümen Seçimi Yapıldı

tarafından
212
Artvin İl Genel Meclisi Encümen Seçimi Yapıldı
Bu haber 398 kez okundu.

??????????????????????????????????????????????????????????

Artvin İl Genel Meclisi Encümen Seçimi Yapıldı.

Artvin İl Genel Meclisi Başkanı Furkan Çakmak’ın başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında İl Encümen üyeleri ve ihtisas komisyonları seçimleri yapıldı.

Mecliste 1 yıl görev yapmak üzere, il genel meclisinin kendi üyeleri arasından gizli oyla 3 üye, il encümeni üyesi olarak belirlendi.

Encümen üyeliklerine CHP grubu  Zafer Gülenç, Hakan Makar, Şenol Çelik; AK Parti grubu ise Erol Ataman, Mehmet Akalın, Hüsnü Çakır’ı önerdi.

Yapılan gizli oylamada 21 oy kullanıldı. 12 oy alarak Erol Ataman, Mehmet Akalın, Hüsnü Çakır İl Encümen Üyesi olarak seçildi. Zafer Gülenç, Hakan Makar, Şenol Çelik ise 9 oy aldı.

İHTİSAS KOMİSYONLARI YENİDEN BELİRLENDİ

Mecliste 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 16 inci maddesi gereğince, İhtisas Komisyonlarının oluşturulması ve bu komisyonlarda görev alacak üyelerin seçiminin yapıldı.

AK Parti ve CHP’nin ortak önergeleri ile iktisat komisyonları şu şekilde belirlendi.

EĞİTİM, KÜLTÜR VE SOSYAL HİZMETLER KOMİSYONU:

Celal Alparslan, Hakan Makar, Hikmet Hallaç, Mustafa Mert, Sedat Demir

İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU:

Ersin Toplu, Celal Alparslan, Murat Özçep. Hüseyin Uzunhasanoğlu, Furkan Çakmak, Selman Güney, Aydın Tatar

ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONU:

Zafer Gülenç, Şenol Çelik, Hüsnü Çakır, Mehmet Akalın, Güvener Temel

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU:

Adem Pişmişoğlu, Hakan Makar, İrfan Avcı, Ahmet Külünk, Hikmet Hallaç, Güvener Temel, Sedat Demir

TARIM KOMİSYONU:

Talip Işık, İrfan Avcı, Selman Güney, Hikmet Hallaç, Ahmet Külünk

TURİZM KOMİSYONU:

Zafer Gülenç, Şenol Çelik, Hüseyin Uzunhasanoğlu, Furkan Çakmak, Erol Ataman

YOL YAPIM VE ULAŞIM HİZMETLERİ KOMİSYONU:

Ersin Toplu, Murat Özçep, Mehmet Akalın, Mustafa Mert, Sedat Demir

SU, ALTYAPI VE KANALİZASYON HİZMETLERİ KOMİSYONU:

Celal Alparslan, Talip Işık, Erol Ataman, Mustafa Mert, Aydın Tatar

AR-GE ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME KOMİSYONU:

Adem Pişmişoğlu, İrfan Avcı, Erol Ataman, Hüsnü Çakır, Selman Güney seçildi. – Zeynep Küçük