Artvin Genelindeki Arıcılara 125 Ton Şeker Dağıtımı Yapıldı

tarafından
893
Artvin Genelindeki Arıcılara 125 Ton Şeker Dağıtımı Yapıldı
Bu haber 1.764 kez okundu.

Artvin İl genelinde faaliyet gösteren Arıcılık Kayıt Sistemine kayıtlı ve aktif arıcılık yapan yetiştiricilere uygun fiyata 125 ton kristal toz şeker dağıtımı yapıldı.

Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketi A. Ş. Genel Müdürlüğü tarafından Artvin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde Artvin’de faaliyet gösteren Arıcılık Kayıt Sistemine kayıtlı ve aktif arıcılık yapan yetiştiricilere uygun fiyata 125 ton kristal toz şeker dağıtımı yapıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ilde faaliyet gösteren Artvin İli Arı Yetiştiricileri Birliği ve Yusufeli İlçesi Bal Üreticileri Birliği üyeleri ile birliklere üye olmayıp aktif arıcılık yapan arıcılarımızdan talep edenlere Türkiye Şeker Fabrikaları A. Ş. tarafından kullanılmak üzere uygun fiyata tahsis edilen 243 ton kristal toz şekerin 125 tonunu Arhavi, Borçka, Hopa ve Yusufeli İlçelerinde dağıtımı yapıldığı belirtildi.

Yapılan açıklamada ayrıca Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketi tarafından tahsis edilen miktardan ilk etapta 125 ton kristal toz şekerin dağıtımının gerçekleştirilmiş olduğu ve geri kalan 118 ton kristal toz şeker önümüzdeki günlerde diğer ilçelere dağıtılacağı söylendi. – 7 MART