ARHAVİ’DEKİ GAZETECİ MESLEKTAŞIMIZDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

tarafından
242
ARHAVİ’DEKİ GAZETECİ MESLEKTAŞIMIZDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Bu haber 582 kez okundu.

         Artvin’in Arhavi İlçesindeki Gazeteci Meslektaşımız Gökhan Numanoğlu’ndan örnek davranış.

Arhavi’li Gazeteci Gökhan Numanoğlu hasar tespiti sonrası kendine ödenen parayı Manavgat’ta yanan bölgelere fidan dikilmesi için bağışlaması her kesimden takdir topladı.

Arhavi’de geçtiğimiz Temmuz ayında aşırı yağmurlar sonrası Kapisre deresinin taşarak Boğaziçi Mahallesini sular altında bırakmış ve birçok ev ve binada hasar meydana getirmişti.

Arhavi’li Gazeteci Gökhan Numanoğlu da bu sel baskınından dolayı hasar tespiti başvurusunda bulunmuş ve bundan dolayı kendisine ödeme yapılmıştı. Gökhan Numanoğlu daha sonra ailesi ile bir araya gelerek kendisine ödenen miktarı bağışlama kararı almışlardı.

Manavgat’ta meydana gelen orman yangınında ciddi hasar meydana gelen bölgelerin fidanlamasında kullanılmak üzere ilgili kuruma parayı bağışlama kararı alan Numanoğlu “Özellikle Akdeniz ve Ege bölgelerinde meydana gelen yangınlarda orada canlar ve ormanda yaşayan canlıların hayatlarını kaybetmesi ülkemiz insanları gibi beni ve ailemi de çok üzdü ve bizde böyle bir karar verdik. Evimizde oluşan hasarı biz bir şekille gideririz ama aradaki hasarı gidermek biraz zor olacağından bizimde hasarı gidermede bir katkımız olsun istedik, gönlümüz rahat” açıklaması yaptı.

VALİ DORUK VE İL DEFTERDARI ŞİMŞEK’TEN GAZETECİ ARKADAŞIMIZA TEŞEKKÜR

Haberin duyulması ardından Gökhan Numanoğlu’nu telefonla arayan Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Numanoğlu’nu örnek davranışı için tebrik ederek, ümit ederim ki bu olay diğer duyarlı vatandaşlarımız için örnek olur ve devamı gelir” dedi.

Artvin Defterdarı Mustafa Yılmaz Şimşek’te Numanoğlu’nu da arayarak örnek davranışı için teşekkür etti.

BİR TEŞEKKÜRDE BİK TRABZON ŞUBE MÜDÜRÜ NUHOĞLU’NDAN

Basın İlan Kurumu Trabzon Şube Müdürü bağlı Artvin Şube Sorumlusu Ali Nuhoğlu tarafından teşekkürde bulundu.

BİK Trabzon Şube Müdürü Nuhoğlu yaptığı açıklamada; “Arhavi ilçemizdeki sel felaketinde evindeki hasar nedeniyle Devletimizin yaptığı ödemeye dokunmayıp, Manavgat’ta yanan bölgeye fidan dikilmesi için bağışlayan Arhavi Postası Gazetesinden Gökhan Numanoğlu’na hassasiyeti için çok teşekkür ederim” ifadelerinde bulundu. – BÜLENT ATASERT