AK Parti Borçka Miting Kareleri

tarafından
161
AK Parti Borçka Miting Kareleri
Bu haber 308 kez okundu.

Türkiye’yi Bölmeye Çalışanlara Borçka’dan Haykırıyoruz, Boş Hayal Peşindesiniz

AK Parti seçim çalışmaları kapsamında Borçka ilçemizde miting yaptı.

Mitingte AK Parti Artvin milletvekili adayları “Türkiye’yi bölmeye çalışanlara Borçka’dan haykırıyoruz boş hayal peşindesiniz” dedi.

Borçka Merkez Mahallesinde bulunan Borçka Belediyesi Meydanında saat 10.30’da başlayan mitingte en son konuşmacı olarak Millet İttifakı hakkında yaptığı açıklamalarda,

Mitingte konuşma gerçekleştiren AK Parti Artvin Milletvekili Adayı Ahmet Erdem; “Sayın Bakanımız Faruk Çelik ile birlikte yılların deneyimi ile Artvin’e geldi buna en çok ben sevindim çünkü Artvin’e hizmet etmek üzere gönderildi bakanımız. Ne mutlu bana ki güçlü deneyimli bakan ile kol kola girmişler Artvin omuz ayıp sizin için Ankara’da hakkınızı hukukunuzu aramak üzere meclise doğru yola çıktık, gönderecek misiniz?

Her zaman şu söyleniyordu Artvin’de Recep Tayyip Erdoğan’a rüzgârı kuvvetli esiyor ama şimdi hocam dediler Faruk Çelik bakanımızın rüzgârı onu götürür eyvallah buna itirazım yok Borçkalıların rüzgârı da beni götürecek. Ben sizin rüzgârınızı bekliyorum ki sayın bakanımız ile kol kola meclise girelim.

Sayın cumhurbaşkanımız biz yurtdışına gönderdi ve güzel hizmetler yaptık dedi Akif’in mısralarında saklı olan bir güzellik vardır “Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim, Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!

Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım.

Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım.”

İşte bu mısralardan dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan ve onun ekibinin yüzün üzerinde ülkede kimin gözyaşı varsa kimi ağlıyorsa, kim yetim kalmışsa, ilk olarak orada olduk gözyaşını silen biz olduk. Yardım paketleri ile muhtaç olanın dinini, mezhebini, meşrebini sormadan kapısını çalan biz olduk, çünkü biz güçlü bir Türkiye’nin güçlü bir liderin beraberinde güçlü bir devletin mensubuyuz. Güçlü bir lider ile bu yola çıktık arkamızda mısınız Borçkalılar. Borçka diyoruz ki bu sefer rüzgârını sağlam ettirsin. Borçka bu sefer bir tarih yazsın.

15 Mayıs’ta eyvah demeyelim keşke demeyelim bugün kararımızı verelim acaba sorusu yok siz istedikten sonra. Siz şu manzara ile zaten 2-0 imza attınız. Komşularınızı ve akrabalarınızı arayın deyin ki Faruk Çelik bakanımız Artvin için bir imkandır hizmet için. Ahmet müftü evladımız da bizim Ankara’da gözümüz kulağımız sesimiz olacak gelen 2-0 yapalım deyip birlikte karar alın diyorum. Kısaca ben tüm Borçkaların desteğini bekliyorum. 15 Mayıs’ta bir bayram daha yapalım inşallah Borçkalının daha sevineceğine, daha mutlu olacağına ve gerçek bir bayram yapacağına ben inanıyorum sağ olun var olun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

AK Parti Artvin Milletvekili Adayı Faruk Çelik “Elinizde vicdanınıza koyun hangi partiye mensup olursanız olun bu 6’lı, 7’li, 8’li masa var ya bunun için de sağcı var mı var, solcuyum diyen var mı var, dinciyim diyen var mı var, liberal’im diyen var mı, milliyetçiyim diyen var mı var hatta bölücüyüm diyen var mı bu masadan hayır gelir mi Allah aşkına” şeklinde konuştu.

Çelik mitingte yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

“Biz başarımızı iki şeye dayandırdık birincisi Allah’a dayandık millete güvendik. Bizleri diyorlar ki bu başarıyı nasıl elde ediyorsunuz sürekli galip geliyorsunuz bunun iki tane temel direği var birincisi Allah’a dayanmak millete güvenmek ve çok şükür bugüne kadar milletimiz bizi mahcup etmedi başarıdan başarıya koşturduk. Lafı dolandırmaya gerek yok ben 30 yılı aşkın siyasetin içerisindeyim içinizde çok değerli büyüklerimiz var onlar da uzun zamandır siyaseti takip ediyorlar. Böyle bir seçim Türkiye’de yaşanmadı. Bu seçim dünyanın gündeminde dünyadaki siyasetçilerin arasında. Seçim olmadan seçimi neticelerini açıklıyorlar aslında 100 yıl önce aynı böyleydi yedi düvel dediğimiz Yunanistan’ın arkasına geçmiş Yunanistan’a destekleyip Türkiye’yi yok etmek istiyorlardı. Yüzyıl önce Yunan’ın arkasında duran bir yedi düvel vardı Avrupası Amerikası hepsi arkasındaydı. Savaşta değiliz bu yedi düven 7 masanın arkasına, 7’li masanın arkasına geçmiş bulunuyor. Hem hesap büyük hem de fesat büyük. Borçka’dan haykırıyoruz ve diyoruz ki biz 100 yıl önce Mustafa Kemal Paşa’nın öncülüğünde ve komutasında 7 düvelli denize döktük. 14 Mayıs’ta Türkiye’den Toprak talebinde bulunanlar, Türkiye’de bayrak sorunu yaşayanlar, Türkiye’yi bölmeye çalışanlara Borçka’dan haykırıyoruz boş hayal peşindesiniz.

Rakiplerimize bakıyoruz altılı masaydılar dediler ki yedincisi de var, yedincisi de oldu şimdi masayı 8’e çıkarmak için oyun oynuyorlar, tezgâhlar kuruyorlar. Elinizde vicdanınıza koyun hangi partiye mensup olursanız olun bu 6’lı, 7’li, 8’li masa var ya bunun için de sağcı var mı var, solcuyum diyen var mı var, dinciyim diyen var mı var, liberal’im diyen var mı, milliyetçiyim diyen var mı var hatta bölücüyüm diyen var mı bu masadan hayır gelir mi Allah aşkına. Türkiye sofrasını kurduk diyorlar görüyoruz ki dönen dolaplarda şantaj sofrası bu. Meral Hanım masadan kalktı takdire şayan bir tavır koydu, ama sayın genel başkanına 48 saat bile geçmeden masaya oturttular. O kadar ağır cümleler kullanan Sayın Meral Akşener’i tekrar masaya oturdular hangi anlayıştır bunu sorgulamamız gerek. İkinci olarak seçime 48 saat var Muharrem İnce neler konuştu neler Borçka’da öğretmenlik yapan bir arkadaştır birlikte parlamentoda çalıştık veryansın etti Sayın Kılıçdaroğlu’na veryansın etti, her şeye veryansın etti ama seçime 48 saat kala ayın Muharrem İnce’yi istifa ettirdiler. İstersen masaya oturma yani Meral hanımı kalktığım masaya oturttular Muharrem İnce’yi de getirdiler ve dediler ki buradan istifa et ve bu masaya sahip çık.

Bu nasıl bir sofradır kimin sofrasıdır doğrusu anlayamıyorum soruyorum Borçkalılar siz anlıyor musunuz? Sofradan kalkmak isteyen kalkamıyor, oturmak istemeyen de oturtuluyor. Borçka tehlikenin farkında mısın?

Uzun bir siyasi süreçten sonra Artvin’e geldim Artvin’de bütün tecrübelerimi kullanmak için bunu defalarca söyledim milletvekilliği bakanlık için değil bunları 20 yıl boyunca yaptık bunlarla işimiz yok bunlar bizim için bir anlam ifade etmiyor hiç milletvekili olmayan için milletvekili önemlidir ama 20 yıl milletvekilliği yapan bir insan için milletvekilliği çok önemli bir hadise değildir. Buraya bir şey için geldik sizin güler yüzünüzü daha da güldürmek sorunlarınızı çözmek için geldik.

Birincisi Güreşen Köprüsü’nün temeli dün atıldı. İkinci olarak Güreşenden Hopa’ya gidecek olan yolu DOKAP bünyesinde 10 kilometre bitirip oradan Hopa’ya ulaştıracağız.

Köyleri gezdim Borçkayı gezdim ve bütün ilçeleri gezdim köy yollarımız iyi olan ilçeler var, sıkıntılı olan ilçeler var bunlardan bir tanesi Borçkadır. Muhtarlar bunu yazın iki yıl içerisinde Artvinimiz’in, Borçka’mızın hiçbir köyünde parke taşsız köy yolu olmayan, beton yolu olmayan köy kalmayacak açık söylüyorum. Rahat olun 2 yıl içerisinde ulaşım sorunu elektrik sorunu bitecek. Her yer 50 köyün elektrik sistemi komple değişecek. Muratlı kapısına öyle veya böyle açacağız arkadaşlar. Ben bakanlığım döneminde çok girişimde bulundum ilçe ticaret sanayi Odası başkanları ile görüştük onlarla beraber sivil bir girişim yapacağız Gürcistan’daki ticaret sanayi Odası başkanları ile buradaki ticaret sanayi Odası başkanları sivil bir ihtiyaç olduğunu olmazsa olmaz noktasında girişimde bulunacaklar sonra Ankara devereye girecek. Biz korkulacak bir millet değiliz hele Borçkalılar korkulacak insanlar değil, şuralar yolda köpek yatıyor belki araba ezecek köpek bile kalkmıyor niye Borçkalı saygılı da ondan.

Ardanuç’a doğalgazın gelmesi çok yakın, Arhavi, Hopa, Kemalpaşa ve Borçka İnşallah 2 sene içerisinde sizleri doğalgaza kavuşturacağız.

Garip bir durum daha var Rize’de bal bin lira 1500 lira. Borçkaya geldiğin zaman, Şavşat’a geldiğin zaman balın kilosu 300 lira, 500 lira sanki bizim çiçekler başka da onların çiçekleri başka böyle bir şey olur mu? Ürünlerimizi marka değerli olarak ortaya koyacağız ve Borçkalıların balı 1000 lira 1500 lira olacak Allah’ın izniyle.

Muratlı kapısı ile beraber turizm canlanacak. Karagöl burada çok hareketli çok fazla turizm alıyor bazı büyükşehirlerin Aldığı kadar turist alıyor Bu çok güzel bir şey ama geldi gitti olmayacak burada tesisler olacak ki Borçkalı esnaflar bundan istifade etsin bunun için turizm bakanlığımızda görüştük dün de davet ettik geldi Alparslan Bey burada dedi ki bizim turizm alanlarımız olacak Turizm yatırımları ile ilgili çok yoğun çalışmamız gerekir dedik ve İnşallah pazartesiden sonra Borçka turizme açılan bir kapı olacak.

Orman ürünleri burada önemli tomruk satmak artık yok tomruğu işleyelim ve çok para kazanalım olacak. Buradaki genç kardeşlerimize istihdam imkânları bu şekilde sağlanacak. Çaykur’da çalışan 5 ay 29 gün çalışan işçilerimiz sizin ile ilgili 8 ay 29 gün çalışmanız ile ilgili kurum yetkilileri ile görüştük Rize’de Artvin’de bir problem yok çok şükür bunu seçimden sonra 9 aya taşınması ile ilgili Ankara’da sözcüğünüz olacağımı bilmenizi istiyorum. Borçka gerçekten Bugün tarih yazdınız teşekkür ediyorum Bu tarihi Pazar günü de yazmanızı istiyorum” diyerek miting konuşmasını sonlandırdı. – Tahsin Atasert – Gökhan Özçelik,