AK Parti Artvin Milletvekili Balta, “Artvin’e Spor Salonu Müjdesi” Verdi

tarafından
383
AK Parti Artvin Milletvekili Balta, “Artvin’e Spor Salonu Müjdesi” Verdi
Bu haber 689 kez okundu.

AK Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliği ile Orta Mahallede bulunan Hudut Alayının içinde ki alanda kapalı spor salonu yapılacağını söyledi. Projenin ihale işleminin tamamlanmasının ardından çalışmalara başlanacak.

Artvin’in önemli eksiklerinden olan tam kapasiteli spor salonu müjdesini AK Parti Milletvekili Erkan Balta verdi. Spor salonu için 2 yıldır uygun yer bulmak için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Balta, Kara Kuvvetleri Komutanlığından devr alınan arsada çalışmaların başlatılacağını kaydetti.

Bin 500 seyirci kapasitesine sahip olması planlanan spor tesisinin proje ve maliyet hazırlığı yapılarak ihaleye çıkarılması talimatı verildiğini belirten Balta, “Artvin’e, il merkezine yakışmayan spor salonumuz var. 500 tribün kapasiteli ve sahası da basketbol ve hentbol saha standarlarına uygun değil. Bir il merkezinde iyi bir spor salonu en önemli ihtiyaçtır. Spor salonu kararını yaklaşık 2 yıl evvel verdik. Artvin valisi davet edildi Spor Toto Başkanlığında protokol imzalandı. 2 yıldır Artvin’de spor salonun yapılacağı alternatif yerleri değerlendirdik. Bir yandan salona ulaşımın kolay olması gerekiyor spor salonunun insanların spor yapmak için ya da seyirci olarak girmesi için rahat ulaşacağı bir yer olmasına dikkat ediyorduk. Bir taraftan da tabiat olarak konumunun da uygun olmasına dikkat ediyorduk. En nihayetinde merkeze doğru çıkarken ceza evinin alt kısmını belirledik fakat Kara Kuvvetleri Komutanlığımız oraya izin vermedi. Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar’ın başkanlığında iki toplantı yaptık sonunda da bakanımızın Artvin’de başka bir yer bulamadılar bunu verin artık talimatı üzerine Kara Kuvvetleri Komutanımız da evet dedi. Oranın Gençlik Spor Bakanlığına tahsisini yaptırdık” dedi.

Öte yandan Balta, askeri alan içerisinde kalan ve ziyarete kapalı olan Artvin Kalesinin yollarının da Artvin Valiliğine devredildiğini sözlerine ekledi. B.A.