AÇÜ’den Depremden Etkilenen Çocuklar İçin Anlamlı Etkinlik

tarafından
258
AÇÜ’den Depremden Etkilenen Çocuklar İçin Anlamlı Etkinlik
Bu haber 511 kez okundu.

            Artvin Çoruh Üniversitesi tarafından Depremden Etkilenen Çocuklar İçin Anlamlı Etkinlik düzenledi.

AÇÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü ve Hemşirelik Bölümü birlikteliğinde, depremden etkilenen ve Artvin Çoruh Kız Yurdu’nda misafir edilen okul öncesi dönem ve okul çağındaki çocuklara yönelik “Gezgin Hayvanlar Atölyesi” adlı bir çalışma düzenlendi.

Çocuk Gelişimi Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Şule Namlı ve Hemşirelik Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Selma Durmuş Sarıkahya’nın danışmanlığında Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin katkılarıyla gerçekleşen etkinlikte çocukların sosyal ve duygusal gelişimlerini desteklemek, eğlenirken öğrenmelerini sağlamak ve onlara kendilerini rahat ve güvende hissedecekleri sosyalleşme ortamı sağlamak amacıyla “etkileşimli kitap okuma temelli bir sosyal duygusal gelişim destek programı” uygulandı.

Aynı zamanda müzik etkinliği ve oyun çalışmalarını da içeren atölyede “temizliğin sağlık açısından önemi” temalı bir tiyatro gösterisi yapıldı. Programda çocukların belirlenen amaçlar kapsamında sosyalleşmeleri ve eğlenmeleri sağlanırken kendilerini rahatça ifade edebilecekleri bir ortam sunuldu. – AÇÜ