AÇÜ Tiyatro Topluluğu ‘Son Giden İyi Güler’ oyunuyla bu yıl son kez sahne alacak

tarafından
21
AÇÜ Tiyatro Topluluğu ‘Son Giden İyi Güler’ oyunuyla bu yıl son kez sahne alacak
Bu haber 39 kez okundu.

 

Artvin Çoruh Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ‘Son Giden İyi Güler’ oyunuyla bu yıl son kez sahne alacak.

Artvin Çoruh Üniversitesi Tiyatro Topluluğu, 31 Mayıs Cuma günü saat 18.30’da Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonu’nda ‘Son Giden İyi Güler’ adlı oyunuyla sahne alacak. Bu gösteri, topluluğun bu yıl içinde düzenleyeceği son oyun olacak.

Hazırlıklarını sürdürmeye devam eden topluluk, 2023-2024 akademik dönemi boyunca üç kez sahneye çıktı ve her seferinde yoğun ilgi gördü. Bu yıl, 200’ün üzerinde katılımla üniversitenin en aktif topluluklarından biri haline geldi. Gösterimlerine olan yoğun ilgi, öğrencilerin ve Artvin halkının sanata olan sevgisini ortaya koyuyor.

Tiyatro Topluluğu Başkanı Faruk Satır, tüm Artvin halkını davet ederek şu ifadeleri kullandı:

“Çok güzel bir yıl geçiriyoruz. Bizim için çok heyecanlı ve stresli bir süreç olmasına karşın, aynı zamanda çok mutluyuz tekrardan sahneye çıkacağımız için. Artvin Çoruh Üniversitesi Tiyatro Topluluğu sayesinde güzel arkadaşlar edindik ve güzel bir ekip ruhu yakaladık. Öğrenci arkadaşlarımızın önceki oyunlarımızda olduğu gibi Cuma günü de bizleri yalnız bırakmayacaklarından eminim. Cuma günü önemli olan seyirciler ve seyircilerin eğlenmesi olacak. Önceki oyunlarımızda seyircileri eğlendirdiğimiz ve güldürdüğümüzü düşünüyoruz ve bu durumdan dolayı çok mutluyuz.”

Faruk Satır, her yıl vize ve finallerden önce toplam dört kere sahne aldıklarını belirterek, “Artvin Çoruh Üniversitesi Tiyatro Topluluğu AÇÜ’nün en aktif topluluklarından biri ve bu sene 200 üzerinde bir başvuru oldu. Bu süreç gerçekten yoğun bir süreç olduğu için bazıları devam edemiyor. Artvin, aktivite anlamında çok seçeneği olmayan bir şehir. Bu açıdan Tiyatro Topluluğu’nda bulunduğum için çok mutluyum” dedi.

Cuma gününe hazırlandıklarını belirten Satır, “Ekibimiz çok heyecanlı. Bu yıl dördüncü oyunumuz olacak. Cuma günkü oyunumuzdan sonra, finallerden sonra bir kez daha sahneye çıkacağız. Öğrencilerin vize ve final haftalarında rahatlaması için sınav dönemlerine yakın bir tarihte sahne alıyoruz. Cuma günü herkesi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Artvin Çoruh Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun bu yılki son oyununu kaçırmamak için tüm tiyatroseverler Cuma günü salonda yerlerini almalı. – AÇÜ