AÇÜ Ali Nihat Gökyiğit Botanik Bahçesinde Tanıtım Toplantısı

tarafından
234
AÇÜ Ali Nihat Gökyiğit Botanik Bahçesinde Tanıtım Toplantısı
Bu haber 464 kez okundu.

Artvin Çoruh Üniversitesi Ali Nihat Gökyiğit Botanik Bahçesi bünyesinde yürütülen İhtisaslaşma Projelerinin Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

Ali Nihat Gökyiğit Botanik Bahçesi Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde yürütülmekte olan ihtisaslaşma projeleri arasında yer alan ‘Tıbbi Aromatik Bitkileriyle Sürdürülebilir Kırsal Kalkınma Yolunda Artvin (Ziraat Bankası Sponsorluğunda)’, ‘Artvin’de Tıbbi Aromatik Bitki Potansiyel Alanlarının Belirlenmesi (Envanteri), Halkın Bilgi Düzeyinin Ölçülmesi, Canlı Materyal ve Tohum Temini’, ‘Artvin’de Aromatik Bitkilerin İşleme ve Depolama Tesisinin Oluşturulması’, ve ‘Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi’ projeleri hakkında 22.03.2023 tarihinde bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Proje paydaşlarının görüş, öneri ve beklentilerini almak amacıyla düzenlenen toplantıda bu zamana kadar projelerde yapılan işler ve yapılması planlanan çalışmalar değerlendirildi.
Toplantıya kamu kurumlarından Artvin Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sebahattin Dönmez, Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran ve Spor Hizmetleri Müdürü Latif Yılmaztürk, Artvin İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Alaeddin Zeren, Artvin Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma ve Silvi Kültür Şube Müdürü Cihangir Dedeağaoğlu, Artvin İl Ticaret Müdürü Bilal Taş, Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Şube Müdürü Zeliha Güney, Ar-Ge Birimi Sorumluları Tuğçe Demir Akın ve Sibel Bayraktar, Artvin Şavşat Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Filiz Özcan, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt ve Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İrfan Yıldırım, Artvin Kadın Girişimciler Turizm ve İşletme Kooperatif Başkanı Hatice Nur Ersöz, Artvin Şavşat Kadın Derneği Filiz Küçükaltun, Artvin Şavşat Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Atanır Şahin, Teknik Öğretmen Servet Varan, İş insanı Vural Temel, Artvin Vezirköy’den Çiftçi Ferit Kantar, Artvin Çoruh Üniversitesi Bilim-Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Doç. Dr. Emrah Peşman ve birim personeli katılım sağladı. – Fatma Küçük Atasert