Virüse sosyal çeper ve düdüklü ikaz

Artvin’de yeni tip Korona virüs (Covid-19) tedbirlerine dikkat çekmek amacıyla esnaflar iş yerlerinde  sosyal çeperle önlem alırken  öğretmen, öğrenci ve veliler “Kırmızı Düdük” kampanyası düzenlendi.

Borçka ilçesinde bazı esnaflar,yeniden baş gösteren Korona virüs’ün önüne geçilmesi için iş yelerinin girişine uyarı pankartı ve güvenlik şeridi ve Çubuklar ile sosyal çeperle,hem kendilerinin  hem de müşterilerini sosyal mesafe kurarak ilginç önlemler aldı.Esnaflar,ben kendi önlemimi alırsam, salon düğünlerinde temas edilmemesine özen gösterilirse, çay ocakları ve kahvelerin zorunlu maske ve sosyal mesafe ile ancak önüne geçilebileceğini ifadeleri ile önerilen kurullara uyulmasını istediler.

            Uyarı Borçka Mehmet Akif Ersoy okulu öğrencileri ile Milli Eğitim Müdürlüğünce gerçekleştirilen etkinlikte öğretmen ve öğrenciler, “okulumu özledim”, “kurallara uyalım okullara kavuşalım”, “maske hijyen mesafe virüse yok müsaade”  yazılı pankart caddelerde yürüdü. Öğrenciler yürüyüş esnasında maske takmayıp, sosyal mesafe kuralını uymayan vatandaşları düdük çalarak uyardı ateş ölçümü yaptı.

Okullarımızı çok özledik, okullarda her türlü tedbirleri aldık. Bugün öğretmenlerimiz okullarına kavuştu. İstiyoruz ki 21 Eylül’de de öğrencilerimiz okullarına kavuşsun,bizde kavuşmak istiyoruz,ama toplum yelerinde ve düğünlerin kontrollü yapılmasını ve bu sayede,virüse karşı tedbirli olabiliriz görüşleri ile hep bir ağızdan,”maske tak,Hayata bak” sloganları ile düdüklerini öttürdü. – ZİYA AKYILDIZ

Bu haber 5.011 kez okundu.