Vekil ve adayın iftar sofrasındaki mesajları

  

Borçka’da, Belediye Başkanlığı öncülüğünde Borçka hayırsever esnaf gurubu katkıları ile 30 gün boyunca “Bir Soframda Borçka” düzenlenen geleneksel halka iftar yemeğine katılan vekil ve adayın mesajları.

İlçenin Ada Restoranında düzenlenen iftar yemeğine, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan ve Meclis üyeleri, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Aday Erkan Balta, AK Parti İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, İl Genel Meclis Üyesi Muhammet Çakmak ile ilçe halkı katıldı.

Okunan dualara amin diyen vatandaşlar, açılan orucun ardından bir konuşma yapan vekil Kışla seçmeni ile vedalaşarak, yapılan hizmetlerini aktardı. Bende seçim çalışmalarına katılacağım, kendim için rahat oy isteyemedim ama adayımız Erkan Balta’ya rahatça oy isteyeceğim çünkü 2 dehasa proje olan Muratlı Sınır Kapısı, Macahel Tüneli ve Cankurtaran tünelin ve Güreşen Viyadüğün devamında çevre yolların da projesi tamamlandığında görev vereceğiniz vekiliniz Erkan Balta ve bende takipçisi olacağım ifadeleri ile helalık istedi.

AK Parti Artvin Milletvekili adayı Erkan Balta ise, “hizmetleri ile anılacak bir milletvekiline sahip olmak büyük bir şanstır. 7 yıl görevinden sonra da başka siyasetçiler gibi bu dünyaya ya yapışmak değil bana yeter, başka arkadaşlara yol açarak düşüncesi ile bizim önümüzü açmış olması büyük olgunluğu göstermiştir olması da ders alacağımız örnek bir davranışını da bizleri de bir hayli katkısı olmuştur. Balta sözlerinin devamımda, halkımızla iftar yemeğinde bir arada olmaktan duyduğu memnuniyetini de dile getirdi.

Öte yandan Çalınan Davul sesi savura kalkan ilçe halkı, kimileri davul sesi ve manilerini dinlemek için camlara çıkarak, davulcuya bahşiş atıyor. Kimileri ise davulcuya eşlik ederek sokakları dolaşıyor. Davulcu ise 30 yıla yakın ilçede davul çalmanın ve yaşatmaya çalıştığı geleneksele katkı sunan Belediye Başkanına ve Borçka halkına teşekkürünü davul sesi ile inletiyor.

Haber Kaynağı: Ziya Akyıldız

219 Görüntüleme