Vefat Eden Borçka Belediye İşçisi Toprağa Verildi

            Su şebekesindeki arızayı gidermek için açılan çukura giren, molozların altında hayatını kaybeden Borçka Belediye işçisi Mustafa Veziroğlu(52) toprağa verildi.

            Borçka Belediye çalışanı, içme suyu şebekesinde 2 Şubat 2021 Salı günü saat 20:00 civarlarında Borçka İlçesi Merkez Mahallesi Aydınlar Mevkisinde meydana gelen arızayı onarmak için girdiği çukurda çalışırken toprak ve beton molozların altında kaldığı, yanında bulunana iş arkadaşlarının yardımıyla olay yerinden çıkartılarak Borçka Devlet Hastanesine kaldırılan Mustafa Veziroğlu tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

            BORÇKA BELEDİYESİ ÖNÜNDE CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ

            3 Şubat 2021 Çarşamba günü saat 11:00’de Borçka Belediyesi binası önünde Covid-19 tedbirleri alınarak cenaze töreninde Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, mesai arkadaşları ailesi ve çok sayıda Borçka halkı bulundu.

            Belediye önünde düzenlenen törende “derin bir üzüntü içerisindeyiz” sözleri ile devam etiği sırada gözleri doldu ve bir süre bekleyen Başkan Ercan Orhan, “personelimiz su şebekemizi yaptığı sırada, üzerine beline kadar hafriyat dökülmüş ve ekibimiz olay yerine ambulans çağırdı, hastaneye kaldırılmış ve yapılan tüm müdahalelere karşı kurtarılamadı, mekanı cennet olsun, belediyemizin şehidi” ifadeleri ile merhumu mezarlığına kadar uğurladı.

Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat ise, “iş kazasını geçiren Mustafa kardeşimiz şehitlik mertebesine erişir inşallah, acımız büyük ve mekanı cennet olur” sözleri ile başsağlığı dileğinde bulundu.

Belediye binası önünde düzenlenen tören helallik alınmasıyla cenaze namazı kılınmasının ardından Güreşen Köyü aile mezarlığına defnedildi. – BÜLENT ATASERT

Bu haber 3.157 kez okundu.