Vefalı Eller ve Gülen Yüzler’ Yaşlı ve Hastaların Yardımına Koşuyor

            Borçka Belediyesi insan odaklı Sosyal Belediyecilik adına saha çalışması neticesinde ‘Şefkatli Ellerimizle Dokunuyoruz Yüreklere’ projesi kapsamında ilçedeki ihtiyaç sahiplerinin adreslerine haftanın her günü 3 öğün sıcak yemek dağıtımını yapıyor.

            Borçka Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda Aile danışmanı Mehtap Şentürk  öncülüğünde ve Sosyal Proje kapsamında ilçede ikamet eden bakıma muhtaç yaşlılara sağlanan ‘Vefa Hizmeti’ ilçe halkını memnun ediyor.

            ‘Vefa Hizmeti’ projesi sayesinde ulaştığı bakıma muhtaç ailelerin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı sürdüren Borçka Belediyesi. ‘Vefa Hizmeti’ projesi, ilçe sınırları içerisindeki özellikle 65 yaşın üzerinde, kimsesi olmayan ve maddi durumu yetersiz kişiler için uygulanıyor. Vefa Ekibi, günlük ortalama 12 eve yemek ve engellilerin engelini açarak veriyor.

            Yaşlı ve bakıma muhtaç ve bedensel engelli bireylerin evde genel temizlik, kuaför, berber, hastane ulaşım, su, elektrik arıza, çilingir ve pratik ev düzeni hizmetleri gibi birçok yardımda bulunuyor, verilen hizmetle yüzü gülen yaşlılar kimi göz yaşları ile kimisi de gülen yüzleri ile ifade ediyor.

            “Sosyal Proje ekibimiz ve personelimiz, belediyelerin gülen yüzü olmalıdır” diyen Belediye Başkanı Aslan Atan “Belediye olarak Sosyal Sorumluluk projeler içensinde özellikle ilçemizde ikamet eden ve yardıma muhtaç insanlarımızı belediye olarak Sosyal Proje ekibimizle birlikte, yardıma muhtaç arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bunların içerisinde evde bakıma muhtaç ve hizmetinin yaptığımız 80 kişiye yakın hizmet vermeye çalışıyoruz. Projemizin adı da Vefalı Elleri ve Gülen Yüzler, son derece amacına ulaştığına inanıyorum, çünkü güzel tepkiler ve mesajlar alıyoruz. Devlet ve Belediye Olmanın gereği vatandaşımız yuvalarında hissetmeleri çok önemlidir olmanın gereği yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu insanlar bizim insanlarımız, Devletin şefkatli ellerini, sıcak yuvasında hissettirmeye çalışıyoruz.

            Bizim aynamız olan, dışarıda bizleri temsil eden Meclis üyem ile belediye personeli arkadaşlarımızın bilgili olması, deneyimli olması gerek yaptırımlar, ikazlar ve karşılıklı hal hatır sorma yöntemiyle milletle olan diyalogumuzun en iyi şekilde kurulması için özen gösteriyoruz

            “İşinizde tecrübeli, bilgili, etkin ve yetkin olmak zorundasınız” diyen Atan, “Bugünü bir atlatalım yarın ne oluyorsa olur’ değil. Yarın nasıl planlanır, 10 yıl sonra nasıl olur, 50 yıl sonra bu ülke nasıl olmalıdır onun hedefi konulmalıdır. Kişiye göre davranmamanız, hak ve hukuku herkese hak ettiği şekliyle sunabilmeniz gerekmektedir. Biz bunu başarmaya çalışıyoruz.

            Önce kendi zihninizde karar vermeniz gerekiyor. Bundan sonra sokağa çıktığınızda arkanızda güçlü bir iradenin varlığını hissederek uygulamanız ve sonucunu almanız gerekiyor. Haklı olduğunuz her karar, kişi ayırmaksızın sonuna kadar bizim desteğimizde olan kararlardır, bu bağlamda, ”Vefalı Eller, Gülen Yüzler, Şefkatli Ellerimizle dokunuyoruz  Yüreklere” projemizle hitap ediyoruz” dedi.

            Haber Kaynağı: Ziya Akyıldız

Bu haber 1.640 kez okundu.