VALİ DORUK’UN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Tarihin her safhasında hür ve onurlu yaşamaktan asla taviz vermeyen asil milletimiz; yüreğindeki üstün cesaretle canından aziz bildiği vatanı, bayrağı ve istiklali uğrunda nice şanlı zaferlere imza atmıştır.

97 yıl önce kahraman ecdadımızın bin bir fedakârlığı ve cansiperane mücadelesiyle kazandığımız İstiklal Harbide bu zaferlerden birisidir.

Bugün bu topraklardaki bin yıllık varlığımızın teyidi olan Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Cumhuriyet, bizleri esarete mahkûm etmek isteyen yedi düvele karşı sapasağlam ayakta olduğumuzu haykırışımızın adı ve küllerinden yeniden doğan bir milletin diriliş destanıdır.

Kahraman ecdadımız tarih boyunca kendisine esaret boyunduruğu vurmaya niyetlenenleri Malazgirt’te, Kut’ül-Amare’de ve Çanakkale’de nasıl hüsrana uğrattıysa; İstiklal Harbi’nde de düşmana hak ettiği dersi vermiştir.

Üzerinde kurulan hain planlarla sonsuza dek karanlığa gömülmek istenen aziz milletimiz; her türlü zorluğa göğüs gererek kurduğu Cumhuriyetle birlikte tarih sahnesinde ilelebet var olacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.

Cumhuriyet, destansı bir bağımsızlık zaferi kazanan necip milletimizin en kıymetli emanetidir. Bizler 1071’den 15 Temmuz’a tarihin her safhasında olduğu gibi vatanımıza, birlik ve beraberliğimize, istiklal ve istikbalimize kast eden tüm saldırıları bertaraf ederek kahraman ecdadımızın emanetini ilelebet payidar kılacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin 97’inci kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum.

Başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kanlarıyla suladıkları bu eşsiz coğrafyayı bizlere mukaddes bir vatan kılan tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun.

Bu haber 1.856 kez okundu.