Vali Doruk’dan, Gürcistan Sınırındaki Köy Okulunda Görev Yapan Öğretmenlere Sürpriz Ziyaret

 

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Borçka ilçesine bağlı Gürcistan sınırındaki Camili (Macahel) köyüne olumsuz hava koşullarına rağmen giderek, burada görev yapan öğretmenleri ziyaret ederek, yarın tüm yurtta kutlanacak olan “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü” kutladı.

Vali Doruk beraberindeki Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi ve İl Jandarma Komutan Vekili Hacı Mete Özbek ile birlikte kar yağışına aldırış etmeden yer yer iş makinelerince kar temizleme çalışmaları eşliğindeki zorlu bir yolculuğun arından bin 890 rakımlı geçitten Camili köyüne gitti.

Bölgedeki 6 köyün çocuklarının öğrenim gördüğü Camili Yatılı Bölge İlk ve Orta Okuluna sürpriz ziyaret gerçekleştiren Vali Doruk, öğretmenlerle bir süre sohbet ederek, “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü” kutladı ve günün anısına yaş pasta kesilerek, ikramda bulunuldu.

Başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı okulda görevli 5 öğretmeni tebrik ederek, “Başarı Belgesi” ile ödüllendirdi.

Köylülerin sıkıntılarını dinledi

Ardından sınıfları gezen Vali Doruk, öğrencilerle sohbet ederek, ziyaret ettiği sınıflarda öğrencilerle aynı sıralara oturarak ders dinledi. Ayrıca Doruk, öğrencilere çeşitli hediyeler vererek, düzenli ders çalışmalarını ve bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Vali Doruk, daha sonra, Okul ziyaretinden sonra köy kahvesinde bir araya geldiği vatandaşlarla sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinledi.

Son olarak Gürcistan’a sadece 100 metre mesafede bulunan Jandarma Karakolu ile       Piyade Hudut Karakolu’na giderek bir süre askerlerle sohbet etti.

Sınır güvenliği konusunda yetkili komutanlardan bilgi alan Vali Doruk, geç saatlerde köyden ayrıldı.

AVBM

Bu haber 734 kez okundu.