Vali Doruk, Muhtarları Dinledi

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, her ay düzenli olarak gerçekleştirilen ‘Muhtarlar Toplantısı’ kapsamında, merkeze bağlı köy muhtarları ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi ve çözüm yolları konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Vali Yılmaz Doruk, başkanlığında Valilik Çoruh Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ‘Muhtarlar Toplantısı’na muhtarların yanı sıra Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı ve Vali Yardımcısı Mustafa Uğur Özerden, Köylere Hizmet Götürme Birlik Müdürü Suat Sevinç ile İl Mahalli İdareler Müdürü Filiz Özdemir katıldı.

Muhtarların taleplerini ve temennilerini tek tek dinleyen Vali Doruk, ”Amacımız sizlerin, sıkıntılarını gidermek, sorunlarınızı çözmek” dedi.

Valilik olarak kapılarının muhtarlara her zaman açık olduğunu kaydeden Doruk, “Bugün dile getirdiğiniz sorunların çözümü noktasında başta Valiliğimiz olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte gayret gösterdiğimizi özellikle belirtmek isterim. Sizlere kapımızın her zaman açık olduğunu bilmenizi isterim. Talep ve istekleriniz konusunda yardımcı olmaya da hazırız.” dedi.

Artvin’in zor ve engebeli bir coğrafyaya sahip olduğunu belirten Vali Doruk, “Köylerimizde ve kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini ve refah seviyelerini daha da yükseltmek için devletimizin bütün imkanlarını seferber ederek çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Köylerimizin ihtiyacı olan yol, asfalt, beton, parke taşı, sanat yapıları, elektrik, içme suyu, sulama suyu gibi alt yapı hizmetlerini yapmanın gayreti içerisindeyiz.” diye konuştu.

-Kamu kaynakları israf edilmeden en verimli şekilde kullanılacak-

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin makine parkının yeterli olduğuna vurgu yapan Doruk,” Kamu olarak yapacağımız yatırımlar hakkında, öncelikli olarak tüm kurumlarla gerekli istişareleri yapıyoruz. Yaptığımız bu değerlendirmeler doğrultusunda bir öncelik sırası belirleyerek ve kamu kaynaklarını israf etmeden en verimli şekilde kullanmanın gayreti içerisindeyiz. Devletimiz ve hükümetimiz özellikle son yıllarda köylerin alt yapı sorunlarının çözümü noktasında ciddi yatırımları hayata geçirmiştir.” diye konuştu.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda bazı İl Genel Meclisi Üyeleri de hazır bulundu.

AVBM

Bu haber 1.061 kez okundu.