Vali Doruk, Gazetecilerle Bir Araya Geldi

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, kentteki gazetecilerle bir araya geldi.

Vali Doruk, DSİ 26. Bölge Müdürlüğünde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, basın mensuplarının gününü kutladı. 

Doruk, baş döndürücü bir hızla ilerleyen teknolojik gelişmeler nedeniyle yerel, ulusal, bölgesel ve küresel ölçekteki gelişmelerden artık anında haberdar olabilme imkanı doğduğunu, Türk basınının da teknolojik ilerlemelerin sektöre getirdiği bu hızlı değişimleri yakından takip ederek, çağa ayak uydurmasının önemli olduğunu belirtti.

Gazetecilik mesleğinin önemine değinen Doruk, şunları kaydetti: “Gazetecinin, kamuoyuyla paylaştığı haberleri, eksiksizlik, tarafsızlık, doğruluk, kamu yararını gözetme, kişilik haklarına ve demokratik değerlere saygı gibi mesleki ilkeler çerçevesinde oluşturması, insanların haber alma ihtiyaçlarını manipülasyondan uzak biçimde gidermesinin yanı sıra daha bilinçli ve gelişmiş bir toplum yapısı oluşmasına da katkı sunan önemli bir olgudur. Bu düşüncelerle, toplum için böylesine önemli bir görevi mesleki ilkelerin verdiği sorumluluk bilinciyle icra eden gazetecilerimizle birlikte ilimizde faaliyet gösteren yerel basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum.”

Vali Doruk, daha sonra, kentin turizmden hak ettiği payı alabilmesi amacıyla Valilik olarak hayata geçirecekleri projeler hakkında bilgi verdi.

Vali Doruk, kentin tanıtımı ve vatandaşların sorunlarının gündeme getirilmesini adına Artvin basınının önemli işler yaptığını da kaydederek, basın çalışanlarına teşekkür etti.  

Doruk, konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Programda İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Kılınç, DSİ 26. Bölge Müdürü Celal Tokalak ile İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Yahya Kanbur hazır bulundu. – AVBM