VALİ DORUK, “CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I İLİMİZDE AĞIRLAMAKTAN ONUR VE GURUR DUYUYORUZ”

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Artvin ziyareti kapsamında Valilik önünde düzenlenen toplu açılış töreninde halka hitap etti.

Vali Doruk, burada yaptığı konuşmasında, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ülkemizin müstesna ve özel şehri Artvin’e hoş geldiniz. Zat-ı âlinizi ilimizde ağırlamaktan onur duyuyor, hürmetlerimi arz ediyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, önderliğinde ülkemizin gerçekleştirdiği kalkınma hamlesinden Artvin ilimiz de ziyadesiyle payını almış bulunmaktadır. İlimiz son yıllarda büyük bir değişim ve gelişim yaşamıştır. İhtiyacımız olan kamu yatırımları programa alınmış ve önemli ölçüde tamamlanmıştır. Eğitim, yükseköğrenim, sağlık, sosyal hizmetler sektörü başta olmak üzere yatırımlarımız büyük ölçüde tamamlanmıştır. Çoruh vadisinin birbirini takip eden baraj gölleri ile oluşan yeni yüzü, önemli bir turizm merkezi olan ilimize yeni bir cazibe kazandırmıştır. Karayolları ağımız barajların yapımı nedeniyle büyük oranda yeniden tesis edilmiştir. KÖYDES projesi sayesinde köylerimizin yol, içme suyu, sulama suyu gibi altyapı ihtiyaçları önemli ölçüde giderilmiştir. Değerli konuklar, değerli Artvinliler, Hopa limanı ile Yenilenen Sarp Sınır Kapısı ilimiz ekonomisinde önemli yere sahiptir. Kurulma çalışmaları devam eden Artvin-Arhavi Organize Sanayi Bölgesi de önemli bir boşluğu dolduracaktır.” dedi.

Artvinlilerin 50 yıllık rüyası Borçka-Hopa Cankurtaran Tüneli hizmete alındı-

Artvin’in yaklaşık 50 yıllık rüyası olan Borçka- Hopa Cankurtaran tünelinin tamamlanarak hizmete alındığını anımsatan Vali Doruk, “İlimizin 4 mevsim, 12 ay, 24 saat ulaşılabilirliğini sağlamıştır. Bu sayede ilimiz ticareti ve turizminin yanında bu güzergâhta yapılan uluslararası transit ticaretin gelişmesine de katkı verecektir. Rize-Artvin Havaalanının açılmasıyla, başta turizm sektörü olmak üzere ilimiz ekonomisinde kayda değer gelişme olacağını değerlendirmekteyiz. Bugün yeşilin başkenti Artvin olarak bambaşka bir mutluluk ve coşkuyu yaşıyoruz. Bugün yeşilin başkenti Artvin olarak bambaşka bir mutluluk ve coşkuyu yaşıyoruz. Birazdan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılacak eserlerle ilimiz yeni bir kalkınma ve refah sayfası açmış olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde önderliğinizde devletimizin, belediyelerimizin ve hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile hayata geçen bu eserler bir taraftan ülkemizin gelişmişlik nişanesi olurken, diğer taraftan hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştıran, hayat kalitesini yükselten hizmet abideleri olacaktır. Bu doğrultuda ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimi için Kamu-Özel ve Sivil Toplum Kuruluşları ile anlayış birliği içinde elbirliği ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinizde tamamlanıp ülkemizin ve hemşehrilerimizin hizmetine sunulan bu muhteşem eserlerin tüm vatandaşlarımıza, ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor hepinize saygı ve hürmetlerimi arz ediyorum.” diye konuştu.

         Daha sonra Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İsrafil Kışla, AK Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, Ak Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak ve Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe de halka hitap ederek, AK Parti döneminde Artvin’e yapılan önemli hizmetler başta olmak üzere önümüzdeki dönemlerde yapacakları projeleri anlattı.  – AVBM

Bu haber 2.447 kez okundu.