Vali Doruk, Borçka’da Grup Köy Yolunda Gerçekleştirilen Yol Betonlama Çalışmalarını İnceledi

Artvin Valisi Yılmaz Doruk,  İl Özel İdaresince Merkez Tütüncüler ile Borçka ilçesine bağlı Zorlu-Anbarlı-Avcılar-Taraklı grup köy yolunda gerçekleştirilen Silindirle Sıkıştırılmış Beton (SSB) çalışmaları inceledi.

Grup köy yolunda devam eden betonlama çalışmalarını yerinde görmek üzere bölgeye gelen Vali Doruk, İl Özel İdare Genel Sekreter Vekili Abdurrahman Anlaş’tan bilgi aldı.

İl Özel İdaresince köylülerin konforlu ve rahat bir ulaşım sağlamaları konusunda yol çalışmaların aralıksız olarak devam ettiğini belirten Anlaş, “Artvin Merkez Tütüncüler-Borçka Zorlu köylerini birbirine bağlayan ayrıca Borçka Ambarlı-Avcılar-Taraklı-Akpınar köylerinin de Artvin il merkezine ulaşımları için alternatif olan yolun SSB ( silindirle sıkıştırılmış beton) ile kaplanması çalışmaları yapılmaktadır. Toplam 6000 metre yolun kaplanması planlanmış olup bu güne kadar 4000 ton malzeme kullanılarak 2200 metre yol kaplama çalışması tamamlanmıştır. Çalışmalar devam etmekte olup iklim şartlarının müsait olması durumunda çalışmalar yıl içinde tamamlanacaktır.” dedi.

Köylülerle bir süre sohbet ederek sorun ve taleplerini dinleyen Doruk, yol betonlama çalışmalarının bölge halkına hayırlı olmasını dileklerinde bulundu.

-Anbarlı YİBO, “Yaşayan Matematik Projesi Eğitim Merkezi’ne” dönüştürülüyor

Vali Doruk,  daha sonra Anbarlı köyüne giderek atıl vaziyette bulunan Anbarlı Yatılı Bölge İlköğretim Okulunun modernize edilerek “Yaşayan Matematik Projesi Eğitim Merkezi’ne” dönüştürülme çalışmalarını inceledi.

Doruk, yüklenici firma yetkilisinden binanın tadilat ve onarım hakkında bilgi aldıktan sonra köyden ayrıldı.

Vali Doruk’un incelemelerine İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, Artvin Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Cin, AK Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı, MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç eşlik etti.

AVBM

Bu haber 4.359 kez okundu.