VALİ DOĞANAY ZİYARETİNİN ARDINDAN SANAYİDEKİ HURDALAR KALDIRILDI,  CAMİ YOLUNA ASFALT DÖKÜLDÜ

 

Artvin Küçük Sanayi Sitesi’ni Artvin Valisi Ömer Doğanay tarafından ziyaret edildikten sonra, Sanayi de yıllardır çözülemeyen sorunlar çözüşmeye başlandı. Yıllardır hurda araçların sanayide yol kenarında izbe bir durum yaratmasından duydukları şikayeti Vali Doğanay’a ileten esnafların isteği anında yerine gelmiş oldu. Vali Doğanay, bu hurda araçların oradan kaldırılması için talimat verdi. Bunun yanında Cami’ye giden yolun çamur olması nedeniyle asfaltlanması yapıldı.

Gerek hurda araçların kaldırılması gerekse asfalt çalışmasını Vali Yardımcısı Adem Başoğlu yakından takip etti.

-SAYIN VALİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ-

Sanayide yol kenarında park edilmiş halde 10 yılı aşkın park edilmiş halde duran araçlar kaldırılmaya başlandı. Çalışmaları Sanayi Esnafları da yerinde takip etti.    Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Rıdvan Peker, “Sayın Valimiz, Sanayimizi ziyaret ettiğinde dertlerimizi, sorunlarımızı kendisine ilettik. Bir sorunda bu hurda araçların yarattığı çevre kirliliği ve yer daraltması konusuydu. Sağ olsular, bunun için hemen çalışma başlatıldı. Camimize giden yol asfaltlandı.  Sayın valimize çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

            –10 YILDIR ARADIĞIMIZ ADAMLAR BİR BİR GELMEYE BAŞLADI-

Sanayi esnaflarından İsuzu yetkili Servisi Ayhan Keksin,”Bu hurda araçlar gerçekten çok büyük sorundu. Şimdi hurdaları kaldırıyoruz ya sahipleri bir bir ortaya çıkıyor. 10 yıldır aradığımız kişiler hurdalarına sahip çıkıyor. Be mübarekler bugüne kadar neredeydiniz? O kadar aradık sizi. Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz. Bizi ziyaret etmesinin ardından bu güzel gelişmeler yaşandı. Diğer sorunlarımızın da çözüleceğini umuyoruz. Ben de esnaflarımız adına sayın valimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Hurdaya çıkmış, yıllarca çalıştırılmamış araçların sahipleri gelmezse araçlar buradan kaldırılıp sanayi dışında bir başka hurdalık alana götürüleceği, bundan dolayı sorumluluk almayacaklarını, şimdiden duyuru yaptıklarını dile getiren sanayi esnafı, Vali Doğanay’ın başlattığı çalışmadan dolayı teşekkürlerini iletti.

AVBM