VALİ DOĞANAY, YAPIMI TAMAMLANAN BORÇKA DEVLET HASTANESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

  

Artvin Valisi Ömer Doğanay, yapımı tamamlanan ve Kurban Bayramında hizmet vermeye başlayan 50 yatak kapasiteli yeni Borçka Devlet Hastanesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Vali Doğanay, hastanenin fiziki durumu, personel ve kurumun çalışmaları hakkında İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın’dan bilgi aldı.

            -16 milyona mal oldu-

Hastanenin yaklaşık 16 milyona mal olduğunu belirten Akalın, “7 bin 890 bin metrekare kapalı alana sahip 50 yataklı Borçka Devlet Hastanesi’nde, 2 ameliyat odası, 4yoğun bakım yatağının yanı sıra 6 diyaliz yatağı, 6 acil gözlem yatağı, kırmızı alan müdahale odası ve yeşil alan muayene odası yer alıyor.” dedi.

Hastanenin Acil servis, poliklinik ve servislerini gezen Doğanay, burada tedavi gören hastalarla görüşerek, ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu.

Devletin ve hükümetin her zaman vatandaşlara en iyi, en kaliteli sağlık hizmetini sunmanın çabası içinde olunduğunu ifade eden Vali Doğanay, Borçka Devlet Hastanesinin kente ve millete hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Hastaların talep ve sorunlarını dinleyen Doğanay, devletin ve hükümetin son yıllarda sağlık yatırımlarına büyük önem verdiğini belirterek,” Her alanda olduğu gibi devletimiz ve hükümetimiz sağlık alanında da büyük değişim ve gelişimin yaşanmasına vesile oluyor. Borçka Devlet Hastanemiz modern bir yapıya kavuşturuldu. Başta ilçemiz halkı olmak üzere tüm vatandaşlarımıza hizmet verecek. Yıllardır ilçemizin hasretini çektiği modern bir ve ferah bir hastanenin ilçemize kazandırılmasının mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.” diye konuştu.

-Hastanın hizmet memnuniyeti telefona yansıdı-

Evde Bakım Sağlık Hizmetleri Birimini ziyaret eden Doğanay, İl Sağlık Müdürü Akalın’a hizmet verdikleri bir hastayı cep telefonundan aramasını talimatını verdi.

Akalın, bilgisayar kayıtlarından rastgele Alaca köyünde yaşayan ve evde sağlık hizmeti verdikleri Nezahat Karadeniz’i telefonla aradı.

Telefona çıkan hastanın eşi Karadeniz, hastanenin ve personelin hizmetlerinden memnuniyetleri dile getirdi.

            -Bebeğe altın hediye etti-

Hastanede tedavi gören Neslihan Bulut’un 3 aylık bebeğine çeyrek altın hediye ederek, anneyi tebrik etti.

            -5 yıldızlı otel konforunda

5 uzman, 10 pratisyen doktor olmak üzere toplam 146 personelle hizmet veren 5 yıldızlı otel konforundaki hastane, modern ve kullanışlı acil servisi, 2 kişilik odaları, poliklinikleri ve yemekhane, mescid gibi sosyal donatılarıyla göz dolduruyor.

Vali Doğanay’ın hastane incelemelerine Borçka Kaymakamı Hasan Meşeli, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın, AK Parti Borçka İlçe Başkanı Şükrü Ertürk eşlik etti.

AVBM

Bu haber 228 kez okundu.