Uğur Bayraktutan’dan; Erdoğan’ın Sözleri Üzerine Koroner Anjiografi Ünitesi Yeni Soru Önergesi

        CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rize İl Kongresi’nde “Türkiye’nin en batısında hangi imkanlar varsa en doğusunda da aynı imkanlar var” sözleri üzerine Sağlık Bakanı Koca’ya Artvin ilinde Koroner Anjiyografi Ünitesi kurulması gerekliliğini bir kez daha sordu.

            TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

            Aşağıda belirtilen sorularımın Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin KOCA tarafından yazılı olarak cevaplandırılması hususunu; Anayasanın 98. ve İçtüzüğün 96. ve 99. maddeleri gereğince saygılarımla arz ederim. 16.02.2021

            Av. Uğur BAYRAKTUTAN

            Artvin Milletvekili

            Yenişehir Spor Salonu’nda partisinin Rize 7. Olağan İl Kongresi’ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Geçen 18 yılda yapılan yatırımlar sayesinde Türkiye’nin en batısında hangi imkanlar varsa en doğusunda da aynı imkanlar olduğunu” belirtmiş

“Bugünkü Türkiye artık, kalkınma altyapısı ve demokratik standartları itibarıyla bize bu ithamı yönelten ülkelerin dahi ilerisine geçti. “ ifadelerini kullanmıştır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifadelerinden hareketle; Türkiye’nin en batısında hangi imkanlar varsa en doğusunda da aynı imkanların oluşturulması ve Artvin Halkının sağlık hizmetine yerinde ulaşabilmesi adına Koroner Anjiyografi Ünitesinin kurulması gerekmektedir.

Bu Bağlamda;

1- Artvin ili ve ilçelerindeki Devlet Hastanelerinde Koroner Anjiyografi Ünitesi mevcut mudur?

2- Ülkemizin batısından doğusuna; Artvin ili dışında Sağlık Bakanlığı’na bağlı Koroner Anjiyografi Ünitesi olmayan Hastaneleri illerine göre listeler misiniz?

3- Vatandaşlarımızın yüzlerce kilometre mesafedeki hastanelere sevklerinin önüne geçmek,  Sağlık Hizmetlerinden ivedilikle yararlanabilmeleri adına bir çalışmanız var mıdır? Artvin İlinde vatandaşlarımızın gerekli sağlık hizmetine yerinde ulaşabilmesi adına Koroner Anjiyografi Ünitesi ne zaman kurulacaktır?