Türkiye – Gürcistan KUKK Toplantısı Gerçekleşti

 

         Türkiye – Gürcistan Kara Ulaştırması Karma Komisyon (KUKK) Toplantısı, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Türkiye – Gürcistan Kara Ulaştırması Karma Komisyon (KUKK) Toplantısı, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Artvin Otobüsçüler Derneği Başkanı İrfan Topaloğlu’da toplantıya katıldı.

Türkiye adına Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdür Vekili Mahmut Gürses’in, Gürcistan adına ise Kara Ulaştırması Ajansı Direktörü Mikheil Khmaladze’nin heyet başkanlığını yaptığı ve 2 gün süren komisyon toplantısında, kara ulaştırması sorunları heyetler arasında karşılıklı paylaşıldı ve çözüm arayışında bulunuldu. Görüşmeler sonucunda heyet başkanları arasında protokol imzalandı.

Toplantıya Artvin Otobüsçüler Derneği Başkanı İrfan Topaloğlu’da katılırken görüşmelerin ikinci ayağının 22-23 Ocak 2019 tarihlerinde Tiflis’te gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

          Hacısalihoğlu’na Ziyaret

Bu arada Türk heyetinin başkanlığını yürüten Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdür Vekili Mahmut Gürses, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu’na da nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, TTSO üyesi işadamlarının da yoğun şekilde kullandığı Sarp Sınır Kapısı ve Gürcistan’la karayolu taşımacılığındaki sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı. Artvin Otobüsçüler Derneği Başkanı İrfan Topaloğlu’da Sarp Sınır Kapısında yaşadıkları sorunları gündeme getirerek çözümü noktasında toplantıya katılan yetkililerden çözüm beklediklerini ifade etti.

ÇP