Tüm Engelliler Konfederasyonu’ndan Vali Doğanay’a Ziyaret

Tüm Engelliler Konfederasyonu Başkanı Kılıç, “Artvin’de, Türkiye’de Örnek Teşkil Edilecek Projeler Hayata Geçirilmiş”

Artvin Valisi Ömer Doğanay, kendisinin daveti üzerine kente gelen, Tüm Engelliler Konfederasyonu Başkanı Nedim Kılıç ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında kabul etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Doğanay, Valilik olarak engellilerin ve yaşlıların yaşam standartlarının ve refah seviyelerinin yükseltilmesi konusunda büyük gayret gösterdiklerini söyledi.

Tüm Engelliler Konfederasyonu Başkanı Nedim Kılıç ise, beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ve aralarında dernek başkanlarının da bulunduğu 25 kişiden oluşan heyetle Artvin’e geldiklerini ve misafirperverliğinden dolayı Vali Doğanay’a teşekkür etti.

Başkan Kılıç, üç gün sürecek gezi kapsamında kentin doğal güzellikleri başta olmak üzere tarihini ve kültürünü yerinde görme fırsatı bulacaklarını söyledi.

Engelli vatandaşları toplum içine çıkarmak için çaba gösterdiklerini belirten Kılıç,         “Konfederasyon olarak, Türkiye’nin 81 ilinde düzenlenen çeşitli etkinliklere katılarak engelli vatandaşlarla bir araya geliyoruz. Onların sorunlarını dinliyor, çözüm yolları arıyoruz.” dedi.

Türkiye’nin tüm illerinden engelli aileleri ile gönül dostlarıyla sosyal sorumluluk projesi kapsamında engelli ve yaşlılara yönelik çeşitli çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Kılıç,” Ülkemizde 12 buçuk milyon engellimiz bulunmaktadır. Devletimizin ve hükümetimiz engellilere ve yaşlılarımıza yönelik çok güzel hizmetleri bulunmaktadır. Bu hizmetler bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde İzmir’de düzenlenen törende “Yılın Valiliği” ile “Yılın ilçesi” seçilen Şavşat ilçesinden dolayı Sayın Valimizi ve Şavşat Belediye Başkanımızı tebrik ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

Türkiye’de örnek teşkil edilecek uygulamalar hayata geçirilmiş

Artvin Valiliği’nin engelliler ve yaşlılar başta olmak üzere toplumun her kesimine yönelik yaşama dokunan projeleri ve uygulamalarının Türkiye’de örnek teşkil ettiğini belirten Kılıç, şunları söyledi:

Türkiye’de 81 ilin valisi içerisinde camiamıza ve yaşlılarımıza göstermiş olduğunuz sıcak ilginize ve her türlü yardımlarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz. Ülkemizde örnek teşkil edilecek projeleri ve uygulamalarınızı basından yakinen takip ediyoruz ve bu değerli çalışmalarınızı takdire şayan buluyoruz. “

Ziyaret, günün anısına çeşitli hediyelerin karşılıklı olarak takdim edilmesiyle sona erdi.

AVBM

Bu haber 220 kez okundu.