TRABZON ARTVİNLİLER DERNEĞİNDEN ARTVİN SPOR KULUBÜNE ANLAMLI ZİYARET

 

Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi ile yönetim kurulu üyeleri Artvin Spor Kulübünü ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Artvin Spor Kulubü Başkanı İrfan Yıldırım ise kulübün kuruluş amacı ve sportif faaliyetleri hakkında Başkan Külekçi’ye bilgi verdi.

Başkan Külekçi,” Trabzon’da yaşayan Artvinliler olarak doğup büyüdüğümüz ilimizi ve şehrin adını taşıyan Artvin Spor Klubününün değerli başkan ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etmekten son derece mutluyuz.” dedi.

Dernek olarak Artvin Spora her konuda sahip çıkacaklarını belirten Külekçi,” Doğal güzellikleriyle ünlü şehrimiz Artvin’in sporda ve özellikle spor branşında öne çıkması Trabzon’da yaşayan Artvinlileri sevindirmiş ve gururlandırmıştır. Özellikle çocuklarımızı ve gençlerimizi spor etkinlikleriyle kahve köşeleri, internet cafeleri başta olmak üzere bir çok kötü alışkanlıklardan alıkoyacağına yürekten inanıyoruz. Bizde Trabzon Artvinliler Derneği Yönetim Kurulu olarak ilimizde amatör sporun gelişmesine maddi ve manevi katkı sunacağız.    Artvin Sporda kurulan güzel dayanışmaya katkı sağlayacağız. Artvin Sporun profesyonel lige çıkmasını çok arzuluyoruz. Artvin Spor Kulübünün ilimizi futbolda en iyi şekilde temsil edeceğine inancımız tamdır. Yeni yönetime ve futbolcu kardeşlerimize çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Futbolun son yıllarda bir kentin ve ülkelerin kalkınmasında çok büyük sektör haline geldiğini kaydeden Külekçi,” Güzel ilimizin adını taşıyan Artvin Spor Kulübü mütevazi yönetim kuruluyla anlamlı bir yola çıkmış. Yönetim kurulu başkanı ve üyelerini tebrik ediyorum. Bu arada yönetimde yer alan Artvin’in ilk ve tek bayan yöneticisi olan Özlem Sarayoğlu’nu medeni cesaretinden dolayı tebrik ediyorum. Futbol sadece erkeklerin ilgisi olmaktan çıkmıştır. Futbolda artık kadınlarımızda söz sahibi olmuştur. Bayanların futbola ilgi duyması futbolda kötü tezahüratı bitireceğine ve statları renklendireceğine inanıyorum.” diye konuştu.

Öte yandan Başkan Yıldırım, 5 Kasım’da başlayacak amatör ligin ilk maçı olan Artvin Spor-Ardanuç Spor futbol maçına Başkan Külekçi ile dernek üyelerini davet etti.

Ziyarette, Yönetim Kurulu Üyeleri Özlem Sarayoğlu,  Göksen Sönmez, Sedat Ali Öktem, Hakan Ermiş ve Murat Küçükay ile Trabzon Artvinliler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Serkan Coşkun, Özcan Ülkeroğlu ile Sosyal Güvenlik İl Müdürü Kahraman Derece hazır bulundu.

Ziyaretin sonunda Başkan Yıldırım, üzerine isminin yazılı olduğu forma ve atkıyı Başkan Külekçi’ye hediye etti.

AVBM