Tohumcu’ya Ziyaretler Devam Ediyor

Borçka Ziraat Odası Başkanlığı Muratlı Çay Fabrikası Müdürlüğüne atanan Erdal Tohumcu’yu makamında ziyaret etti.

Ziyarete, Borçka Ziraat Odası Başkanı Tolga İskenderoğlu, İlçe Tarım Müdürü Fatih Cineviz Güreşen Muhtarı Fevzi Ocakçı katıldı.

Fatih Cineviz gerçekleştirilen hayırlı olsun ziyaretinde kurumlar arası uyumlu çalışmanın önemine dikkat çekerek, “Bu durumun iyi sonuçları da üreticilerimize yansıyacaktır. Durumun bu kapsamda olduğunu görmek güzel. Yeni göreviniz size ve tüm çay üreticimize hayırlı olun” dedi.

Borçka Ziraat Odası Başkanı Tolga İskenderoğlu ise,  “Çay Eksperliğinden başlayarak fabrikanın her kademesinde görev yapan ve nihayetinde müdürlüğe atanan Erdal Beye yeni görevinde başarılar dilerim.

Yirmi yıldır bu bölgede çay üreticisine hizmet veren kardeşimizi artık bu bölgenin çocuğu olarak görüyorum.

Üretmenin ne şekilde ve nasıl yapıldığını bilen ,işin mutfağından gelen ,üreticimizin sıkıntı ve dertlerini kendi problemi görecek bir kardeşimizin bu göreve gelmesi mutluluk verici.

Ayrıca şu an üreticimizin yaşamakta olduğu problemler, bölgede çay bahçelerinde dondan kaynaklı yaşanan verim kaybı konusunda izlenecek yolun belirlenmesi, özellikle çayda uygulanan kota uygulamasının gevşetilerek, özel firmaların suiistimallerinin önüne geçilmesi bir nebzede olsa üreticimizin mağduriyetini gidereceğine konusunda fikir birliğine varıldı” dedi.

Erdal Tohumcu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kurumlar arası uyumlu çalışmanın vereceği olumlu sonuçlara dikkat çekerken, önümüzdeki günlerde Genel Müdürlükte katılacağı toplantıda bu konuyu özellikle dile getireceğini ifade etti.

Ç.P.