TFFHGD Artvin Şubesi Hizmet Binası Açılışı Yapıldı

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Artvin Şube Başkanlığı hizmet binası,  TFFHGD Genel Başkan Yardımcısı Üst Klasman Hakemi Barış Şimşek ve A Klasman hakemi Bülent Birincioğlu katılımıyla açılışı gerçekleşti.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Artvin Şube Başkanlığı hizmet binası görkemli bir şekilde açılışı yapıldı. Açılışa TFFHGD Genel Başkan Yardımcısı Üst Klasman Hakemi Barış Şimşek ve A Klasman hakemi Bülent Birincioğlu’nun yanı sıra, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, TFFHGD Artvin Şube Başkanı Faruk Bülent Yazgül, MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, İyi Parti İl Başkanı Köksal İspirli,  27. Dönem MHP Artvin Milletvekili Adayı Okan Aktaş,  AÇÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Kaya Erdem, ASKF Başkanı Sadettin Dağ, TFF İl Temsilcisi Uluer Çelik, İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar, TSYD Artvin Temsilcisi Adem Güngör, Yeşil Artvin Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan, geçmişten günümüze görev yapan hakemler,  gözlemciler, eski dernek başkanları ve il hakem kurulu başkanları, hakem ve gözlemci eşleri ve davetliler katıldı.

Hizmet binasını açılışın ardından kısa bir konuşma yapan TFFHGD Artvin Şube Başkanı Faruk Bülent Yazgül: konuşmasına TFFHGD  Genel Başkanı Sayın Dr. Abdurahman Arıcı’nın camiaya selamlarıyla başladı. Yazgül konuşmasında şu ifadelere yer verdi,” Biz burayı il hakem kurulu başkanımız, hakem ve gözlemcilerimizle beraber yaklaşık iki aylık bir süre içerisinde hizmet binamızın tadilatlarını bitirerek  tamamlamayı başardık. Daha öncesinden ASKF hizmet binasında  spor taban birlikleriyle beraber aynı çatı altında  faaliyet gösteriyorduk.  İlimiz şartları gereği aday hakemlik kursları açıldı. Sayımız 20 idi 40 oldu, 40’idi 60 oldu. Dolayısıyla ASKF hizmet binası  eğitimlerimizi karşılayamadığından eğitimlerimizi dışarıda yapmaya başladık. Daha sonrasında burayı kiralayıp, kendi ayaklarımız üstünde durmayı karar verdik. Birlikte görev yapıyoruz bunun memnuniyeti içindeyiz lafı fazla uzatmadan herkese katılımlarından ve emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar ise; “Biz  kurulu devraldığımız da 7 hakem arkadaşımız vardı. O günden bu güne iki aday hakem kursu açıldı ve bu sayı yaklaşık 60’ı buldu. Sizde takdir edersiniz ki 60 kişilik bir ekip kendine ait geniş toplantı salonu olması, başkanlık odasının olması onlara hizmet edecek mutfak kısmı olması  gerekiyordu. Bizde iki ay öncesinden bir çalışma başlattık. Bu duruma getirdik. Bu anlamda  emek veren hakem arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Özelikle en büyük teşekkürü Süper lig Hakemlerimizden Sayın Barış Şimşek Hocama yine bir çok kez kendisiyle görev yapma fırsatı bulduğum A klasman hakemlerinden Bülent Birincioğlu hocama Özellikle Trabzon bölgesinden kalkıp buraya kadar geldikleri için he ikisine de il hakem kurulu başkanı olarak teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Açılış için ilimizde gelen TFFHGD  Genel Başkan Yardımcısı üst klasman  hakemi, Barış Şimşek ise şunları söyledi, “Artvin’de olduğum için çok mutlu olduğunu söyleyen Barış Şimşek,  benim en çok hoşuma giden il hakem kuruluyla dernek kısmının iş birliği içinde olması başarıyı getiriyor.  Hayırlı uğurlu olsun diyoruz. İnşallah burada nice hakemlerde yetişir sadece Artvin özünde değil Türkiye çapında başarılı hakemler yetiştirirsiniz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Ardından A Klasman hakemimiz  Bülent Birincioğlu ise: Artvin il hakem kurul başkanı ve dernek başkanının nazik davetinden dolayı teşekkür ediyorum. İlinizi çok beğendik. Muhteşem bir manzaranız var. Dernek binanın yapımında emeği geçenlerin ellerine kollarına sağlık çok güzel bir ortam olmuş. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise; Bir çok branşta birinci ligi hedeflemiş ve ulaşmış takımlarımız var. Voleybol’dan basketbolda , futbolda  büyük başarılar sağlamış durumdayız.  Bu şehrin sporda marka haline gelmesi için hakem desteğine ihtiyacız var. Artvin’imizin de Karadeniz’in bir parçası olarak buna ihtiyacı var. Artvin’in bu çıkışını lütfen teşvik edin”  diyerek emeği gecen herkese teşekkürlerini ifade etti.

Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ ( ASKF) Sadettin Dağ ise; il hakem kurulu ve derneğimiz entegre bir şekilde çalışmaları başarıyı getirmesinin bir göstergesidir. Göreve başladığımız ilk andan itibaren. İl hakem kuruluna ve derneğimize şunu söylemeye çalıştık . Bu birlikteliği sağlayamazsak bundan çoğu kişi fırsat elde eder. Buna fırsat vermemek adına çalışmalarımızı bu doğrultuda yapmalıyız. Sağolsun arkadaşlar bu söylediğimiz düsturda görevlerini ifa ettiler. Başladığımızda Rize’den hakem desteğiyle başlamıştık . Bugün yaklaşık 60 tane görev yapan hakem arkadaşımız var. Aynı şekilde camadan küsüp de görev yapmayan gözlemci arkadaşlarımızı da tekrardan bu camianın içerisinde olduğun görmekteyiz. Güzel bir birliktelik var. Arkadaşları tebrik ediyorum . Biz elimizden geldiği kadar camia olarak desteklerimiz devam ettireceğiz” dedi.

Son olarak ise Futbol İl Temsilcisi Uluer Çelik ve AÇÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Kaya Erdem, önemli görev üstlenen hakemlerimiz ve gözlemcilerimizin güzel bir oluşum içinde olunduğunu belirterek kendilerinde bu camiayı sonuna kadar destekleyeceğini söylediler.

Açılışın ardından yeni hizmet binasını gezen davetliler daha sonra ilimiz sporu hakkında sohbet ettiler.

ÇP

145 Görüntüleme