“SİZE HİZMET ONURUMUZDUR”

BORÇKA ŞEHİT SAVAŞ GEDİK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDEN BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİRİLDİ

“SİZE HİZMET ONURUMUZDUR”

  

            Şehit Savaş Gedik Lisesi tarafından 2017-2018 eğitim-öğretim yılı içerisinde “SİZE HİZMET ONURUMUZDUR” Projesini yaptı.

Okul Müdürlüğü tarafından web sitesinde yapılan açıklamada;

            2017-2018 Eğitim – Öğretim yılında hayata geçirilen “Size Hizmet Onurumuzdur” Proje ile öğrencilerimizde milli birlik ve beraberlik şuuru oluşturarak, sevgi, şefkat,  merhamet ve vefa duygularını geliştirmek hedeflenmektedir.

Projenin temel amacı toplumumuzda bulunan zayıf, güçsüz, yaşlı ve engellilere sahip çıkılmasıdır. Bu bağlamda etrafımızda bulunan bakıma muhtaç  yaşlı ve engelli birey  ve  ailelerinin manevi açıdan desteklenmesi  ve   onure  edilmesininsin sağlanması ve  onlara sahip çıkılması amacıyla çeşitli etkinlikler yapılması planlanmaktadır. Projenin temel faaliyetleri arasında:

*İlçemizde bulunan yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç kişilerin tespit edilmesi,

*Tespit edilen kişilerle öğrencilerin buluşmasının sağlanarak hasta ve yaşlıların hizmet ve bakımına katkıda bulunulması,

*Tansiyon ve şeker ölçümlerinin yapılması,

*Market ve pazar alışverişlerinin yapılması,

*Ev ve temizlik işlerine yardım edilmesi,

*Odun kömür işlerine yardım edilmesi

*Engelli bireylerle kaliteli zaman geçirmek amaçlı etkinliklerin yapılması bulunmaktadır.

“Size Hizmet Onurumuzdur” projesi gereği bu ay okulumuz Sağlık Alanı 12. Sınıf öğrencileri ve Sağlık Bilgisi öğretmeni Hatice YILMAZTÜRK ilçemiz Aksu (Deviskel) Mahallesine giderek hasta ve yaşlıları yerinde ziyaret ederek sağlık kontrolünden geçirdiler. Tansiyon Şeker ve satürasyon ölçümü yaptılar. Proje çalışmalarına katılan Şehit Savaş Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ekibi, vatandaşlardan çok olumlu tepkiler aldıklarını söylediler ve proje içindeki faaliyetleri hayata geçirmeye devam edeceklerini belirttiler.

Haber: Gökhan Özçelik