Selim Bilgin  Belediye  Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

  

Bilgin “ Hepimiz Biriz, Biz Artvinliyiz

Yerel seçimlere öncesi belediye aday adayları adaylıklarını bir bir açıklıyor. CHP eski il Başkanı Selim Bilgin parti binasında adaylığını açıkladı. Yapılan aday adalık açıklamasına Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, partililer ve medya mensupları katıldı.

Açılış konuşması yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk,  Artvin Belediyesi’ni mutlaka geri alacaklarını söyledi. Öztürk,” Son seçimde merhum belediye başkanımız Emin Özgünle ağlayarak çıktık. O gün ant içtim. Belediyeyi geri alacağız.” Dedim. O gün bugündür. 31 Mart 2019 Yerel seçimlerde 9 metrelik CHP flamasını asacağız.

27 Ağustos’ta adaylarımıza Merkez İlçe Başkanlığı’na müracaat etmelerini istedik.  Ve bunu mesaj yoluyla ilettik. İl Başkanı İlçe Başkanları ve Milletvekilimiz adayların erken belirlenmesi konusunda fikir birliğine varmıştık.  Bu fikirden yola çıkarak 1-21 Eylül tarihleri arasında belediye başkanlığına aday olmak isteyen adayların müracaatlarını aldık.  Merkez için şu ana kadar 3 adayımız müracaat etmiştir.

Bu akşam önceki dönem il başkanımız Selim Bilgin aday adaylığını açıklıyor, Yarın saat: 13.00’te mevcut il başkanımız Sayın Ahmet Biber açılayacak. Muhtemelen Cumartesi günü Demirhan Elçin ağabeyimiz açıklayacak.

Ben 2014 seçim gecesi Merhum başkanımız Emin Özgün’e sarılıp ağlayarak belediye binasından çıkarken yemin ettim. 2019’da o büyük altı oklu bayrağımızı Artvin Belediyesi binasına asacağız.

Daha sonra İl Başkanı olarak son konuşmasını yapan Ahmet Biber, aday adayları içinde kim aday olarak belirlenirse onun etrafında birleşeceklerini söyledi. Başkan Biber; ”Bugün ülkemiz çok zor koşullar altında. Bu gidişata ilk freni yerel seçimlerle yapacağız.  Kim aday olursa olsun, onun etrafında birleşip çalışacağız. Bunu sadece CHP için değil, ülkemiz için 81 milyon için yapmak zorundayız.”dedi.Ben Artvin’de doğmuş bir kardeşinizim diyerek konuşmasına başlayan Bilgin,siyasette yeni olmadığını  üniversite yıllarında başladığını söyledi. 1194 yılında CHP merkez ilçe başkanlığına üye olduğunu belirten Bilgin, ömrümün yarısı Cumhuriyet Halk Partisinde geçti dedi.

Siyasi hayatını ve Artvin’de yaptığı görevlerden bahseden bilgin, “Bu partiden Artvin Belediye başkanlığı için aday yetiştirilmişse ben yetiştirilmişim dedi. Bilgin, “Bunu hava olsun diye değil, ben Artvin Belediyesi için kafa yormuş, çalışmış, hazırlanmış bir kardeşinizim. Ben belediyeci bir kardeşinizim diyerek konuşmasına devam etti.

         Belediyecilik Amerika’yı Boykot Edip Daha Sonra İki Amerikalı Getirmek Değildir.

Belediye Nedir, Belediye Bana göre, etkinliklerin çalışmaların yasalarla belirlenmiş bir toplum kuruluşudur. Ama bu sizin nerden baktığınızda önemlidir. Yani bir hafta önce Amerikan mallarını boykot edip daha sonra iki tane Amerikalı basketbolcu getirmek değildir.

         Biz geleceğiz Artvin’e sosyal demokrat bir belediyecilik gelecek

Bide şu anda lokantacı arkadaşlarımız var. Belediye suyunu akıtmak, çöpü toplamak, kanalizasyon açmak belediyecilik değildir. Esnaf 3 bin lira,  ustasına para verecek, kirayı ödeyecek, suyu ödeyecek, stopajı ödeyecek, elemanın sigortasını ödeyecek sonra Artvin Belediyesiyle rekabet edecek. Aşağı iniyorsun işletme, karşıya gidiyorsun işletme böyle olmaz belediye ticaret hane değildir.

Belediye çalışanın hakkını koruyacak. Çalışanlar belediyeye mutlu gelip mutlu gidecek. Artvin’de ev Hanımsızlarını ürünleri belediye aracılığıyla satılacak.  Hanımlarımızın gelirlerine katkı sağlayacağız. Artvin Belediyesinde Artvinli olacak, Artvinlilerde yetim gibi durmayacak.

Artvin’le  ilgili projelerinin olduğunu söyleyen Selim Bilgin, kısmet olursa biz gelirsek, hazırlamış olduğumuz projeleri sizlerle paylaşacağız dedi. 10 kişilik bir mühendis grubumuz var çalışıyoruz. Burada adayım diye gittiğimde bir şeyler konuşmalıyım diye bir şey yok çalışmalarımızı önceden hazırlandı dedi.

Artvin’e kentsel dönüşüm şart, partin ne olursa olsun hastanenin oraya otopark neden yapmıyorsun imkanın mı yok. Hapishanenin arkasına yolu yapıyorsun da hastanenin oraya otoparkı neden yapamıyorsun.

Belediye sivil toplum kuruluşudur. Bir belediye başkanı kent konseyinin çalıştırsa yükünü de azaltır. Kent konseyinde kimler yer alıyor biliyor musunuz. Artvin’deki aktif sivil toplum kuruluşları yer alıyor. Belediye meclis başkanın başkanlığında Artvin’de ne yapmamız gerektiğini tartışılır. Belediye başkanları hiçbir yerde yetkisini bu şekilde paylaşmak istemiyor. Demek istiyorum ki birlikte çalışacağız, birlikte kazanacağız, belediyeyi de birlikte yöneteceğiz.

HES’lerle Dereleri Kurutacaksın Yaban Hayatını Öldüreceksin Sonra Turizm Diyeceksin

Yıllar önce 21’inci yüz yılda Artvin diye bir çalıştay yapılıştı. Onun Genel sekreterliğini de ben yapmıştım.  İstanbul Hizmetler Artvin vakfıyla, Artvin belediyesinin himayelerinde büyüklerimiz üniversite hocalarımız buraya gelerek Artvin’in eğitim ve turizm kenti olabileceği  kararı alınmıştı.

Turizm diyorlar Kafkasör’e bir çivi çakılmadı. Turizm istiyorsan HES’lerle Dereleri kurutmayacaksın yaban hayatını öldürmeyeceksin. Yukarda Cerattepe, yan tarafta Hatila Milli Parkı, ondan  sonrada turizm diyeceksin. Cerattepe’yi eşiyorlar açık kazı başlanacak diye bir istihbarat aldık. Açık kazı lami cimi yok Artvin’in yok olduğu andır. Sen Cerattepe konusu olduğu zaman ortadan kaybolacaksın,  bizim etrafımızdan onlara kanmış insanlarda var olacak ama Artvin’in geleceği başka bir şey. Cumhuriyet Halk Partisi diğer birleşenler canı pahasına bu memleketi savunmuştur savunmaya da devam edeceğiz. Eğer Artvin Belediye Başkanı olursam Artvin Belediyesi olarak kurumsal olarak bunun önünde durmaya devam edeceğim şeref namus sözü veriyorum.

         Meydansız Bir İl Olmaz

Meydansız bir il olmaz arkadaşlar, iktidardasınız tek başınıza, yataklı hamamlı uçak alına biliyor. Hayatımızı feda ettik, Yusufeli’nin feda ettik. Murgul’u feda ettik, şimdi sıra Artvin’de yıllardır eziyet içindeyiz. Üzerinde çalışışmış üstüne eğilmiyor musunuz Valilik ve Maliye binası kaldırıyorsunuz taşıyorsunuz orman bölgeye. Orman bölgeyi de götürüyorsunuz İskebe’deki yerine çarşı polis karakolunu da getiriyorsunuz belediyenin buraya, orayı bir güzel yıkıyorsunuz altına otoparkı koyup şehir meydanı yapıyorsunuz bu kadar basit. Bu yıllar önce Rahmetli Emin özgün ve dönemin valisi Cengiz Aydoğdu’nun projesi.

         Konut Edindirme Projesinde Kaldığımız Yerden Devam Edeceğiz

Konut Edindirme Projemiz vardı. 120 tane belediye imkanlarıyla konut edindirdik mi. Kaldığımız yerden devam edeceğiz.

         Halk oyunları Ekipleri Mazot İçin Kapı Kapı dolaşmayacak

Okul aile birlikleriyle alakalı Artvin Belediyesinde birim olacak. O aile öte beri gitmeyecek. Artvin Belediyesine gelecek. Artvin Belediyesi okul aile birliğinin isteğini yerine getirecek. Sosyal belediyecilik budur. Örnek vereyim; bizim olmazsa olmaz halk oyunlarımız var. Bu çocuklar nere gidiyor. Halk oyunları yarışmaları için Adana, Ankara, İzmir, Samsun Antalya gibi Türkiye’nin bir çok yerinde gidiyor. Artvin’i temsil etmek için gidiyor. Bunlar neden mazot arayacak. 900 milyar sen aşağıda zarar ediyorsun da bu çocukların mazot parasını versene kardeşim.

Biz bir yere unvan için aday olmuş değiliz. Beni il başkanı yaptınız içerde fotoğrafın asılması bana ömür boyunca yetecek kadar gururdur. Sendika başkanlığı yapıyorum bir başkan olayım diye derdim yok. Birikimim var ekibim var, diyorum ki izin ver bende size Artvin belediye başkanlığın alayım.

Artvin’e sosyal belediyecilik gelecek Artvin’e Artvin Ruhu gelecek diyerek sözlerini tamamlayan Bilgin son olarak şunlara söyledi; Belediyenin attığı her adımda yaptığı her icraatta Mustafa Kemalin izi olacak. Burası Cumhuriyet kendi Burası aydınlık bir kent, bunun yaşatmaya ömrümüz boyunca mücadele vereceğiz ve başaracağız” dedi.

DA

Bu haber 298 kez okundu.