Şehit Jandarma Uzman Çavuş Akçam Son Yolculuğuna Uğurlandı

Van’ın Bahçesaray ilçesindeki arama kurtarma çalışmaları sırasında çığ altında kalan şehit Jandarma Uzman Çavuş Özen Akçam (26), memleketi Artvin’in Ardanuç ilçesinde toprağa verildi.

Şehit Akçam’ın naaşı, dün Van’daki törenin ardından uçakla Trabzon’a buradan da kara yolu ile Artvin’in Ardanuç ilçesine getirildi.

Şehit Akçam için bugün Ardanuç ilçesinde tören düzenlendi.

Tören kapsamında Akçam’ın Türk bayrağına sarılı tabutu, askerlerin omuzunda Ardanuç Merkez Cami önüne getirildi.

Şehit cenazesinin cami meydanına getirilmesiyle şehit annesi Emine, babası Nazım ve kız kardeşleri Zeynep ve Sıla Akçam tabuta sarılıp, şehidin fotoğrafını öperek gözyaşı döktü.

Asker montu giyen kız kardeşi Sıla Akçam, asker selamı vererek “Ben senle gurur duyuyorum. Ben sana söz verdim. Bir damla gözyaşı dökmeyeceğim. Canımın içisin başımı hep dik tutacağım” diyerek gözyaşı döktü.

Şehit yakınları da burada taziyeleri kabul etti.

Cenaze törenine şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakan Yardımcısı Şeref Kalaycı, AK Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğ General Hasan Koçyiğit, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Yasın Başbay, Artvin Garnizon Komutanı Piyade Albay Şükrü Şenduran, Artvin İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bahtiyar Yılmaz, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin ve binlerce vatandaş katıldı.

Burada kılınan cenaze namazı sonrası şehit Akçam’ın naaşı askerlerin omzunda bir süre taşınarak cenaze aracına kondu. Buradan Bulanık Köyü’ne götürülen şehidin cenazesi köy mezarlığına defnedildi. – AVBM

Bu haber 41.680 kez okundu.