Şaşırtan para cezası

Artvin Borçka İlçesine de yaşayan Aydın Şimşek, nedeni belli olmayan para cezasını E Devlet şifresini alırken öğrendi.

Borçka Camili Köyünde yaşayan Aydın Şimşek, banka işlemlerini yaptırmak için gittiği Borçka PTT şubesinde E Devlet şifresini aldıktan sonra bir banka şubesine gitti, burada işlem yapıldığı sırada 2009 yılında Rize Pazar Vergi Dairesinde nedeni olmayan 3 bin liraya yakın para cezası kesildiğini ve cezanın şu an itibarı ile 60 bin liraya kadar ulaştığını öğrenince şaşkına döndü.

Aydın Şimşek, bir esnaf olmadığını, ehliyeti ve şoför olmadığım halde bana bir ceza kesilmiş, cezanın aslısını öğrenmek için kendime dava açılmasını istiyorum ve konunun aydınlanması için yetkililerden destek istediğini dile getirerek, şaşkınlığını kamu oyuna duyurmamak istediğini dile getirdi.

Eğer bir trafik cezası ise neden bugüne kadar tebliğ edilmemiş bana, ben ne zaman ki E Devlet şifresini aldığımda ceza karşıma çıkıyor. Cezanın neye kesildiğini bilmiyorum ama belki de yaya yürürken ceza kesilmiş, bu dünyada gezmek de artık suç olmuş ifadeleri ile sorularına yanıt arıyor.

Şimşek, Ceza tutanağı kesildiği gün Camili (Macahel) köyündeydim ve İlçe dışına çıkmadığını ve cezanın aslısını ilçe vergi dairesine ve Trafik Merkezi Şubesine gittim ancak  onlar da yaşanan olaya bir çözüm üretemediler, cezaya itirazım var” dedi.

Haber Kaynağı: Ziya Akyıldız

Bu haber 1.519 kez okundu.