SAADET PARTİSİ ADAY TANITIMI VE İL DİVAN TOPLANTISI BORÇKA’DA YAPILDI

            Saadet Partisi Borçka Belediye Başkan Adayı ve İl Divan toplantısı yapıldı.

            Divan toplantısında Saadet Partisi Borçka Belediye Başkan Adayı Mustafa İskenderoğlu da bir konuşma yaparak projelerini anlattı.

İskenderoğlu; “Saadet Partisinin Borçka Belediye Başkanlığını alması halinde kronikleşmiş sorunlar olan su, trafik, otopark gibi problemlere öncelik vereceklerini, ilk önce bu sorunlara eğileceklerini ifade etti.

GENÇLERE ÇEYİZ HEDİYESİ MÜJDESİ

Yeni evlenecek çiftlere belediye olarak çeyiz paketi hediye edileceğini, paket içinde beyaz eşya ve mobilyanın olacağını, bu şekilde günümüzdeki kötü ekonomik koşullardan dolayı evlenemeyen gençlere umut olacaklarını, aynı zamanda düğün için kredi çekerek faiz batağına saplanan ailelere de umut olacağını ifade etti.

BORÇKA BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ KURACAK

Borçka’da uluslararası turnuvalarda dereceye girmiş sporcular var. Fakat bunlar yeterli ilgi görmemektedir. Yetenekli, başarılı sporcuları bünyesinde toplayarak gençlerin ekonomik endişeye kapılmadan sadece sporla ilgilenip daha büyük başarılar elde ederek Borçka’mızın ve ülkemizin adından söz ettirecektir.

KADINLAR İÇİN HALI KİLİM ATÖLYESİ

Kadınların yöresel ürünleri üretip geliştirecekleri, belediye aracılığıyla turistlere stand kurularak satacaklarını ve böylece yaklaşık 50 kadına iş imkanı sunmuş olacaklarını ifade etti.

İSTİHDAM ALANLARI AÇARAK İŞSİZLİKLE MÜCADELE EDECEĞİZ

İlçemizde çok miktarda ağaç sanayii ile uğraşan atölyeler var. Buralarda bol miktarda talaş açığa çıkmaktadır. Belediye olarak FELET fabrikası kurarak kalorifer yakıtı imal edeceklerini, doğaya bırakılan çöpleri değerlendirerek çöp dönüşüm ve biogaz tesisini kuracaklarını ve bu yatırımı belediye bütçesinden tek kuruş harcamadan yapacaklarını, avrupa birliğinin çevre ile ilgili konularda Türkiye’ye vermiş olduğu hibe kredilerden faydalanarak yapacaklarını söyledi.

AR–GE KURACAĞIZ

İskenderoğlu, geleceğe bir eser bırakacak projelerinin olduğunu, ilk defa olarak belediye bünyesinde AR–GE Müdürlüğünün kurulacağını ve bu müdürlüğün Borçka için neler yapılabileceği konusunda çalışarak projeler üreteceğini, herhangi bir projesi olan fikri olan vatandaşın AR–GE müdürlüğüne başvurabileceğini ifade etti.

BİZİ FARKLI İTTİFAKLARIN İÇİNDE GÖSTERİYORLAR

Son günlerde maalesef belirli bir medyada ve iktidarın tepesindekilerden SAADET PARTISİ’nin bazı ittifakların içinde olduğuna dair beyanatlar haberler duymaktayız. Saadet Partisi Türkiye’nin her ilinde, her ilçesinde seçime giren tek parti olduğunu ve bizleri HDP ile ittifak yapıyormuşuz gibi bir iftirayla toplumun gözünden düşürmeye çalıştıklarını fakat asla başarılı olamayacaklarını ifade etti. Saadet Partisine MHP ve AK Partiden ciddi katılımlar olduğunu ve bu katılımları engellemeye yönelik bu çirkince hamlelerin milletimiz tarafından boşa çıkarılacağını söyledi. Saadet Partisi aday tanıtım ve il divan programına CHP Borçka Belediye Başkan Adayı Ercan Orhan, İYİ Parti Borçka İlçe Başkanı Recep Çırak’da konuk olarak katıldı.

Haber: Gökhan Özçelik

Bu haber 1.186 kez okundu.