Rahat Ol Artvinlim Bu Defa Tamam

Bursa Artvin adına dikkat çeken bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. 

Bursa’da Artvinli iş insanları ve bürokratlar topluluğu pandemi tedbirleri çerçevesinde düzenlenen yemek organizasyonunda buluştu.

Artvinli iş insanları ve bürokratlar topluluğu pandemi tedbirleri çerçevesinde düzenlenen yemek organizasyonunda buluştu.

Koronavirüs tedbirlerine önemle dikkat eden bürokrat ve sanayicilerden oluşan ve Başkanlığını Erdinç Altun’un yapmış olduğu yemekli buluşma Bursa’da yapmış olduğu hizmetlerle dikkat çeken Referans Catering Grubun Yönetim Kurulu Başkanı Salim Usta’ya ait bir çiftlikte yapıldı.

Koronavirüs tedbirlerinin en üst düzeyde tutularak yapılan toplantıya Bursa’da hizmet vermekte olan çok üst düzey Sanayici ve bürokratların katılması ve hepsinin maske takıyor olması dikkat çekti.

            Bu oluşumun başkanlığını yapan  Erdinç Altun, “Bursa için sürpriz sosyal projelerimiz var. Birlik, beraberlik tohumları atarak ülkemiz için canla başla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Artvinli İş İnsanları ve Bürokratlar Topluluğu Başkanı Erdinç Altun yapmış olduğu kısa açıklamada; “Biz bu topluluğun bu kuruluşun daha başındayız. Artvin camiasının Bursa da Dernekleri, Federasyonları, Konfederasyonları ve vakıflarımız var. Onlar faaliyetlerinim sürdürürken bizlerde daha değişik bir birliktelik ile Artvinli iş insanları ve bürokratları bir araya getirerek bir kuruluş oluşturmanın ikinci toplantısını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” Dedi

Erdinç Altun; “Burada amacımız herhangi bir sivil toplum kuruluşu ile rekabet oluşturmak değildir. Amacımız Artvinli iş insanları ile bürokratları bir araya getirerek bu birlikteliğin Artvin’e faydalarını yansıtmaya çalışmaktır. Bu birliktelik ile güzel bir dostluk oluşacak. Bu samimiyet bu dostluk birlik beraberliği getirecek. Bu birlik beraberlik ise gurbetin sılaya bakışını değiştirecek. Doğduğumuz ata dede topraklarımızın orada yaşayan o toprakları terk etmeyen insanlarımızın almış oldukları hizmetleri artırmak. Dünyada eşsiz bir güzelliğe sahip Artvin’imizin var olan değerlerini dış dünyaya açarak tanıtım noktasında öncülük yapmak. Bu tanıtım ile İlimizde Turizm faaliyetlerinin gelişmesi veya daha değişik iş alanlarının geliştirilerek hemşerilerimize faydalı olmaya çalışmanın bir temelleri olarak bir araya geldik. Amaç Bursa’ya ve Artvin’e hizmet etmektir. Kırsal kalkınma projeleri olarak Turizm ve tarımsal faaliyetlerin artırılması noktasında çeşitli projeler oluşturmak.  Birçok sosyal projeler üreterek verimliliği artırmaktır.”dedi.

Altun; “Güzel memleketimiz adına her kim nerede bir hizmet yapıyorsa kendileirne teşekkür ediyorum. Bu topluluk önümüzde ki toplantısı daha geniş katılımla gerçekleşecektir. Her söz Bursa için, her söz Artvin için, her söz yüreği memleket sevdası ile yanan dostlarımız için.” Dedi.

Artvinli İş İnsanları ve Bürokratlar Topluluğu Başkanı Erdinç Altun gecenin sonunda ev sahipliğinden dolayı Referans Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Salim Usta’ya plaket verdi.

Plaketi alan Salim Usta, “Böylesine onurlu bir topluluğu ağırlamaktan ve içlerinde olmaktan memnuniyet duydum. Amacımız Bursa-Artvin arası hizmet köprüsünü kurmaktır. Şahsıma sunulan plaketi; barışı, dostluğu ve kardeşliği en üst düzeyde tutarak, yıllarca hiçbir sorun olmadan kaynaşarak yaşamlarını sürdüren, Türkiye’nin her tarafından gelerek Bursa da yaşayan barışı, dostluğu ve kardeşliği ön planda tutan herkes adına alıyorum. Bu oluşumun Başkanı Erdin Altun beye ve diğer katılımcı dostlarıma çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Bursa dan Artvin’e ışık olan her fırsatta halkına hizmeti şiar edinmiş, koymadığını almayan, görmediğini söylemeyen, incinse de incitmeyen, insana hizmetten başka hiçbir şey düşünmeyen, açın, susuzun, garibanın, yaşlının, engellinin yanında olan memleketine güzel bakan bu oluşum önümüzde ki günlerde çok büyük ve önemli hizmetlere damga vuracaktır.

1976 Yılında Artvin’in Şavşat ilçesinde dünyaya gelen Erdinç Altun Gümrük Müşavirliği sektöründe faaliyetlerini sürdürüyor. Bursa serbest bölge iş adamları derneği yönetim kurulu üyesi olup evli ve 2 çocuk babasıdır.

Haber Kaynağı: Nurbay USTA

Bu haber 3.598 kez okundu.