NEZİYALILAR 7. GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTULAR

                Borçka İlçesine bağlı Güzelyurt Köyü Selimiye Mahallesinde Neziyalılar 7. Geleneksel İftar yemeğinde buluştular.

Güzelyurt Köyü Selimiye Mahallesi ahvalleri tarafından organize edilen ve köyün dışında yaşayan akraba ve dostları ile iftar sofralarının 7.’cisi Selimiye Mahallesi meydanında kuruldu.

Doğa ortamı içerisinde açık alanda kurulan iftar sofrasına Borçka Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eşref Mertürk, Ziraat Odası Başkanı Tolga İskenderoğlu, İş Bankası Halkla İlişkiler Müdürü Çetin Ejderoğlu, Basın mensupları ile Ejderoğlu ve Kalfaoğlu aileleri katıldı. İftar yemeğinde yaklaşık 300 kişiye yemek dağıtıldı.

Orucunu açmak için alana gelen köylüler , “Ramazan Ayı Kuran, İbadet, rahmet, bereket ve yardımlaşma ayıdır. Hayırların daha çok yapıldığı insanların birbirine daha çok yardım ettiği bir aydayız.. Birlikte iftar açmanın bereketini, rahmetini ve huzurunu akrabalarımızla birlikte yaşamak istiyoruz. Burası Köyün ilk kurulduğu alandır, öyle ki, 500 yıllık tarihi mezar taşları ile sahipsiz mezarlar var. Tarihi dokusunun tam kalbi olan bir yer. Camimiz, oyma mezar taşları ile evlerimiz ve meydanımız ile burada güzel bir atmosfer var ifadeleri ile yaşadıkları manevi duygularını” aktardılar.

Haber: Bülent Atasert

Bu haber 1.185 kez okundu.