Muratlı Çay Fabrikası Müdürlüğünde Görev Değişikliği

                Muratlı Çay Fabrikası Müdürlüğünde görev değişikliği yapıldı.

                24 yıldır Muratlı Çay Fabrikası Müdürlüğünde farklı görevlerde hizmet eden Müdür Erdal Tohumcu Kemalpaşa Çay Fabrikası Müdürlüğüne atanırken yerine yine yıllardır beraberce mesai arkadaşlığı yapan Süleyman Yaşar Mehroğlu Müdür olarak ataması yapıldı.

                Kemalpaşa Çay Fabrikası Müdürlüğüne ataması yapılan Erdal Tohumcu yaptığı açıklamada; “Kaleme aldığım ama kelimelerin boğazımda düğümlenen en zor yazılarımdan birini yazıyorum. Görev yaptığım süre içinde birlik de çalışmaktan onur duyduğum alın teri, alın terime düşen işçi ve memurlarıma ekip ruhu içinde bizlere destek veren muhtarlarımıza ve çay müstahsillerine, işbirliği içinde çalıştığımız sayın kaymakamlarımıza belediye başkanlarımıza kamu kurum ve kuruluşlara ziraat odası başkanımıza tüm STK lara, yaptığımız proje ve sosyal faaliyetleri insanlarımıza ulaşmamızda bizlere en büyük desteği veren Borçka basınına(haber kaynaklarına) şükranlarımı sunuyorum.

Muratlı Çay fabrikası Müdürlüğünden Kemalpaşa Çay Fabrikasına, Fabrika Müdürü olarak tayinimin çıkması nedeniyle 24 yıldır farklı görevlerde hizmet etme fırsatı bulduğum ve bir evladım gibi gördüğüm fabrikamıza ayrıca et ve tırnak gibi olduğum ilçemize 03.05.2021 tarihi itibari ile arzı- veda ediyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Güzel ilçemizin güzel insanları Allaha emanet olunuz” diye açıklamalarda bulundu.

Yerine ataması yapılan Muratlı Çay Fabrikası Müdürü Süleyman Yaşar Mehroğlu ise; “Çaykur Muratlı Çay Fabrikasında 28 yıldır değişik birimlerde görev aldım. Birim amirlerimin talimatları doğrultusunda kurumuma ve bölgemiz çay üreticilerine katkı sunmak için mesai gözetmeksizin hizmet sundum. Bu göreve getirilmemle sorumluluğumun daha da arttığı bilincindeyim. Daha titiz ve dikkatli çalışma ile ekibimle çay üreticilerimizin de yardımı ila bu görevin üstesinden geleceğime inancım tamdır. Tüm çay üreticilerinin üreticilik vasıflarını harfiyen yerine getirmelerini ve bu milli ürünümüzün gelecek kuşaklara en iyiyi şekilde aktarılmasını arzu ediyoruz. Bana fabrika müdürlük görevi tevdi eden tüm birim amirlerime ve emeği geçen devlet büyüklerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mesajla ve arayarak tebrik eden kardeşlerimden de Allah razı olsun. Sağ olun var olun. Allaha emanet olunuz” dedi.

Müdür Süleyman Yaşar Mehroğlu açıklamanın devamında ise; “Muratlı Çay Fabrikasının en erken hasat olgunluğuna gelen çaylık alanlarını gezdik ve tahminen 20 Mayısta toplanacak durumda olduğunu gördük. Kampanyamız bütün üreticilerimize ve Çaykur çalışanlarına hayırlı uğurlu olsun. Ayrıca üreticilerimizin, Çaykur çalışanlarının ve tüm İslam aleminin Kadir gecesini ve Ramazan Bayramını tebrik ederiz” diye açıklamalarda bulundu.

HABER: GÖKHAN ÖZÇELİK