MESLEKİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ TOPLANTISININ 7. Sİ YAPILDI

            Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında 26/02/2019 tarihinde imzalanan Mesleki Eğitim İş Birliği protokolü gereğince PYK (Proje Yürütme Kurulu) toplantısın 7. Si Artvin Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi Seçkin KURT, Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kenan GÜRAY, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İrfan YILDIRIM, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Ali ÖKTEM, Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Şehmus BULUT  ve Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Yüksel ÇORUH katıldı.

            Artvin Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan toplantıda “Nitelikli İnsan, Güçlü Toplum” hedefleri altında öğrencilerin buluş, paten ve faydalı model başvurusu yapmaları konusunda yapılacak çalışmalar ve bunların desteklenmesi görüşüldü.

            Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında sorumlu olduğumuz meslek lisesindeki patent, faydalı model ve tasarım konularında etkinliklerin artırılması; öğretmen ve öğrencilerin konuya ilişkin farkındalıklarının artırılması ve desteklenmesi, bu kapsamda Artvin MTAL okulunda öğretmen ve öğrenciler tarafından tasarlanan 3-6 yaş okul öncesi öğrencilerin kullanacakları oyuncağın tanıtımı yapıldı. Oyuncağın geliştirilmesi ve üretimi için bir çalışma başlatılması Artvin’e özgü bir marka oluşturulması kararlaştırıldı.

            Ayrıca toplantıda yapımı TOBB tarafından devam eden 16 derslikli “Artvin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” binasının da eğitim öğretime hazır hale geleceği belirtildi. – DA

Bu haber 1.060 kez okundu.