Mazbatasını Alan Yeni Belediye Başkanı Ercan Orhan Açıklamalarda Bulundu 


            Cumhuriyet Halk Partisi Borçka Belediye Başkan Adayı Ercan Orhan seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından 3 Nisan 2019 Çarşamba günü ekibiyle birlikte Borçka İlçe Seçim Kuruluna gidilerek mazbatalarını aldılar.

Mazbata alım töreninde CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, CHP Borçka İlçe Başkanı Recep Özçelik, İYİ Parti İlçe Başkanı Recep Çırak, CHP İl Genel Meclis Üyesi Celal Alpaslan, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda CHP ve İYİ Partililer katıldı.

Belediye Başkanı Ercan Orhan’ı ve Belediye Meclis Üyelerini Belediye Başkan Yardımcısı Muhammet Gün ve Belediye Personeli karşıladı.

Yeni Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan mazbatasını aldıktan sonra Başkanlık makamına gelerek birlik ve hizmet mesajı vererek “Birlikte başardık, birlikte kazandık, birlikte yöneteceğiz. Millet İttifakı olarak girdiğimiz seçimde CHP’den Belediye Başkanı seçildim, seçim kampanyası sürecinde söylediğimiz gibi Borçka Belediye Başkanı olarak herkesin belediye başkanı olacağım. Bugün mazbatamızı alarak göreve başladık” dedi. Burada basın mensuplarına makamına oturarak fotoğraf veren Başkan Ercan Orhan, ayrıca basına da teşekkür etti.

Başkan Orhan, daha sonra Atatürk Anıtına Çelenk Sunarak, 1 dakikalık saygı duruşunun ardından Ercan Orhan’ın komut eşliğinde İstiklal Marşımızı topluluk eşliğinde söyledi.

Burada da basına yaptığı açıklamada, “Bugün, belediyemizi resmi olarak henüz teslim almadık, Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte ilk toplantımızı yaptıktan sonra, çok değerli Borçka halkına bir teşekkür ziyaretimiz olacak. Borçka’nın öncelikli sorunlarını hemen birlikte tespit edeceğiz. Ve İlk sorunumuzun su olduğunu düşünüyorum. Bu konuda neler yapabileceğimizi konuşacağız” dedi.

Bir gazetecinin belediye çalışanlarına neler söylemek istersiniz? sorusunu da yanıtlayan Başkan Ercan Orhan; “Hiç kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız. Çalışanın, emekçinin yanında olacağız. Bu konuda herkes müsterih olsun. Biz, Borçka’ya nasıl artı bir istihdam sağlarız, onun arayışı içinde olacağız. Sözlerimi burada noktalıyorum. Daha çok konuşacağız, basınla birlikte Borçka’yı konuşacağız, Borçka Kamuoyunu sizlerin aracılığınızla bilgilendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Haber-Foto: Fatma Küçük Atasert